Od początku wakacji łódzki Teatr Lalek „Pinokio” prowadzi nietypową akcję, której celem jest przybliżenie sztuki mieszkańcom Starego Polesia. Na szczególną uwagę zasługuję inicjatywa, nazwana „Wjeżdżamy w bramy”. Jest to projekt, w ramach którego grany jest spektakl, który został przygotowany w oparciu o teksty które powstały na warsztatach z mieszkańcami Starego Polesia. Zawiera także piosenki gry improwizacyjne angażujące odbiorców, których celem jest inspiracja do kreatywnego przetwarzania obserwacji i refleksji. Spektakl pełni funkcję oczyszczającą i integracyjną. Projekt został przygotowany w ramach akcji „Dotknij Teatru”. [Źródło: www.urwisowo.pl]

 

Przyszedł właśnie czas na realizację projektu. O dzisiejszym przedstawieniu informuje, ilustrując relację zdjęciami, internetowa strona „Radia Łódź”:

 

bramy 3        

fot. Kamila Perka

 

Na jednym z podwórek przy ulicy Legionów aktorzy wystawili spektakl przygotowany w oparciu o teksty napisane na warsztatach z mieszkańcami.

 

bramy 2     

  fot. Kamila Perka

 

Wjeżdżamy w bramy, żeby spotkać się z mieszkańcami w warunkach świadczących o bezpośrednim kontakcie – mówi dyrektor Teatru Pinokio Konrad Dworakowski. – Tutaj możemy porozmawiać o tym, co oni czują. Na podwórku przy ulicy Legionów zgromadzili się głównie okoliczni mieszkańcy.

 

bramy 5        

fot. Kamila Perka

 

Spektakl zostanie powtórzony w niedzielę o 16-stej w bramie przy Jaracza 18. Z kolei na ostatnie dni sierpnia Teatr Pinokio przygotowuje występ muzyczny pod tytułem „Bramogranie”, który artyści zaprezentują w trzech punktach Łodzi.

 

Źródło: www.radiolodz.plZostaw odpowiedź