Oto relacje z zakończenia roku szkolnego, zamieszczane w łódzkich mediach:

 

Dziennik Łódzki” – Koniec roku szkolnego 2019/2020 w Łodzi. Jak uczniowie odbierają świadectwa? Zdjęcia ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi

 

Ponad 60 tys. uczniów z Łodzi ma już wakacje. W piątek (26 czerwca) szkoły, z powodu epidemii koronawirusa, nie mogą organizować uroczystych akademii, ale dzieci i młodzież odbierają swoje świadectwa – indywidualnie albo w gronie swojej klasy: w tym przypadku z zachowaniem zaostrzonych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

Foto:Grzegorz Gałasiński

 

Tak właśnie było w Szkole Podstawowej nr 34 w Łodzi (na Widzewie-Wschodzie). Nasz fotoreporter towarzyszył odbieraniu świadectw przez jeden z oddziałów trzecioklasistów. Jego uczniowie zajęli szkolne patio – na świeżym powietrzu – i w bezpiecznych odległościach od siebie usłyszeli życzenia udanych wakacji od wychowawczyni. A potem odbierali od niej świadectwa.

 

SP nr 34 zorganizowała takie spotkania tylko dla klas trzecich (bo po wakacjach zmieniają im się wychowawcy) oraz dla klas ósmych, które we wrześniu zaczną naukę w szkoła średnich.[…]

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

 

Gazeta Wyborcza – ŁÓDŹ”  –  W białej bluzce i rękawiczkach po świadectwo. Zakończenie roku szkolnego inne niż wszystkie

 

Foto: Tomasz Stańczak

 

Były flagi, białe bluzki i rozdanie świadectw, ale w kameralnym gronie. Na boisku szkolnym rozstawiono w odległościach krzesełka w dwóch rzędach, tak by rodzice mogli siedzieć koło dzieci.

 

W piątek na uroczystość zakończenia roku szkolnego w SP nr 26 w Łodzi przyszły jednak tylko klasy trzecie i ósme, w dwugodzinnych odstępach czasowych. Wszystko jest w reżimie sanitarnym, wychowawczyni przekazywała nam świadectwa w rękawiczkach, były krótkie przemówienia, ale przede wszystkim mogliśmy się jeszcze zobaczyć z kolegami – opowiada Michał, ósmoklasista. Podstawówkę kończy ze świadectwem z czerwonym paskiem i średnią 4,9.[…]

 

Źródło: www.lodz.wyborcza.pl/lodz/

 

 

„Radio Łódź”  –  Zakończenie roku szkolnego w reżimie sanitarnym

 

Dziś (26.06) uczniowie szkół podstawowych i liceów kończą rok szkolny. W tym roku nie ma uroczystych akademii i wręczenia świadectw na forum szkoły. Dzieci i młodzież z większości szkół może przyjść po odbiór świadectw w małych grupach lub indywidualnie w innym dniu. Są też placówki, gdzie jednak dzieci uczestniczą w klasowym zakończeniu roku. Zależy to od decyzji dyrektora. 

 

Indywidualnie, lub w małych grupach i w maseczkach na twarzach – tak wygląda w większości szkół zakończenie roku szkolnego w czasie epidemii. W szkole podstawowej gminy Sieradz dzisiaj, tak jak w ostatnich miesiącach, cicho i pusto. Po świadectwa dzieci przychodzą po troje, czworo, czasem to rodzice je odbierają.Uczniowie sieradzkiej placówki mieli wyznaczone dokładne godziny i wyznaczony plan poruszania się po szkole, a to dodatkowe źródło stresu.

 

Foto:Magdalena Krawczyk

 

Są jednak takie szkoły, które mają możliwość zorganizowania zakończenia roku dla większej liczby dzieci. Tak jest na przykład w zespole sportowych szkół ogólnokształcących w Skierniewicach.

 

Podzieliliśmy się na trzy grupy, które miał zakończenie roku w różnych miejscach: górnej i dolnej sala gimnastycznej, a  dzięki pogodzie mogliśmy przeprowadzić zakończenie roku dla klas I-III na boisku szkolnym. Reżim sanitarny zachowany, kropki narysowane, każdy stał w odpowiednim miejscu – mówi Karol Rzepecki, wicedyrektor skierniewickiego zespołu szkół. 

 

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 Zostaw odpowiedź