Na fanpage SP nr 81 w Łodzi znaleźliśmy taką oto, ilustrowaną informację:

 

Z dniem 2 października 2017 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu edukacyjno – wychowawczego „Nie ładuj, zagaduj!” – stop FONOHOLIZMOWI.

 

Głównym celem projektu jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z nadmiernego używania telefonu komórkowego oraz pokazanie uczniom, jak korzystać z komórki świadomie, mądrze i z umiarem. W ramach projektu zaplanowaliśmy wiele aktywności.

 

Uczniowie klasy VII układają pytania do ankiety

 

 

I tak opracujemy m. in. klasowe oraz rodzinne kodeksy dobrych praktyk używania telefonów komórkowych, słownik slangu smsowego, ułożymy szkolne piosenki zachęcające do racjonalnego korzystania z mediów czy stworzymy plakaty pokazujące, jakie zagrożenia niesie ze sobą nadmierne korzystanie z telefonów komórkowych.

 

 

Do tego dorzucamy dni bez telefonów i zajęcia ruchowe „zróbmy coś ze swoim ciałem”. Wszystkie nasze działania zostaną zaprezentowane na apelu podsumowującym, który odbędzie się pod koniec października.

 

Pierwszym etapem projektu jest ankieta online, którą przygotowali uczniowie klasy 7c, a wypełniają wszyscy uczniowie klas 4 – 7. Jej wyniki posłużą nam do zaplanowania godzin wychowawczych, które niebawem odbędą się w każdej klasie. A zatem czekamy na wyniki .

 

Źródło: www.facebook.com/81sp.lodz/Zostaw odpowiedź