Około godziny 18-ej jedyną informacją o trwającym jeszcze spotkaniu był materiał zamieszczony na portalu „Wirtualna Polska”.

 

Foto: Jakub Szymczuk/KPRP[www.wiadomosci.wp.pl]

 

W poniedziałek po południu prezydent Andrzej Duda spotkał się z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem. Rozmowy, które rozpoczęły się o godzinie 16, dotyczyły tzw. lex Czarnek – nowelizacji prawa oświatowego, znacząco zwiększającego uprawnienia kuratorów.

 

W rozmowach wzięli również udział: małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, przewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), posłanka Teresa Wargocka (PiS) i szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

 

 

x           x           x

 

 

Warto przeczytać także tekst „„Budzi dużo wątpliwości”. Szef Gabinetu Prezydenta o „lex Kaczyński”

 

 

Źródło: www.wiadomosci.wp.pl

 

x           x           x

 

 

O godzinie 19:40 na stronie dziennika „RZECZPOSPOLITA” pojawiła się kolejna informacja:

 

„Budzi dużo wątpliwości”. Szef Gabinetu Prezydenta o „lex Kaczyński”

 

Nie wiadomo, czy minister edukacji przekonał prezydenta Andrzeja Dudę do podpisania przyjętego przez Sejm „lex Czarnek”. Szef MEiN poinformował jedynie, że długa, ponad trzygodzinna rozmowa była „bardzo merytoryczna”.

 

Czarnek podkreślił, że spotkanie w Pałacu Prezydenckim było „bardzo merytoryczne„, a głowa państwa „może mieć wątpliwości”. Pytany, jakie założenia swojego programu miał szczególnie intensywnie omawiał z parą prezydencką, Czarnek wskazał uprawnienia rodziców w szkołach oraz uprawnienia kuratorów dotyczące zwalniania dyrektorów z powodu niewykonywania pokontrolnych zaleceń kuratorskich. […]

 

Rozmowa dotyczyła także transparentności treści, jakie w szkołach prezentują organizacje pozarządowe. Czarnek twierdzi, że o treściach tych rodzice dowiadują się o tym post factum i nie mają na to żadnego wpływu, a powinni znać je wcześniej i wyrazić na nie zgodę.[…]

 

 

Źródło: www.rp.pl/edukacja/a

 

 

 

Jeśli tylko dokładniejsze informacje o przebiegu tego spotkania zostaną zamieszczone na oficjalnych stronach Prezydenta RP i/lub MEiN – niezwłocznie podamy o tym informację.

 

 

x            x           x

 

 

Przy okazji – zachęcamy do lektury obszernego materiału, jaki dzisiaj został opublikowany na portalu „ONET”, autorstwa dwójki dziennikarzy: Sebastiana Białacha – reportera i Macieja Kałacha – dobrze znanego nam z wielu zamieszczanych na OE jego tekstów, z czasów kiedy pracował w „Dzienniku Łódzkim”. Po przejęciu tej redakcji przez „Orlen” odszedł on do „ONETU”.

 

Zamieszczamy jedynie leed tego tekstu, ale gorąco namawiamy do przeczytanie całego materiału – klikając w zamieszczony link:

 

Kto wymyślił Przemysława Czarnka, czyli jak średni uczeń został ministrem edukacji

 

Foto: Maciej Kalach[www.onet.pl]

 

Kościół św. Marcina i Stanisława Biskupa w Goszczanowie, gdzie młody Przemek Czarnek – od 6. roku życia – był ministrantem.

 

 

Skąd wziął się Przemysław Czarnek? Dlaczego ma takie kontrowersyjne poglądy? Kto sprawił, że naukowiec KUL został najpierw wojewodą, a następnie konstytucyjnym ministrem? Byliśmy w Goszczanowie, miejscowości, w której dorastał przyszły ideolog Prawa i Sprawiedliwości. Prześledziliśmy również jego początki w polityce. […]

 

 

 

Cały tekst „Kto wymyślił Przemysława Czarnka, czyli jak średni uczeń został ministrem edukacji” – TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.onet.pl

 Zostaw odpowiedź