Niechaj Czytelnicy wybaczą, ze jako pierwszy przykład organizowania szkolnych jasełek zamieścimy ten z Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych im. Stefana Kopcińskiego w Łodzi. A powodem jest fakt, że to w tej szkole redaktor OE był w czwartek 19 grudnia gościem, zaproszony tam na spotkanie, jako były dyrektor tej szkoły. Oto jak wyglądało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów szkoły technicznej:

 

 

 

Zdjęcia: Włodzisław Kuzitowicz

 

 

X            X           X

 

 

Ale to, zapewne, nie jedyny łódzki zespół szkół zawodowych, w którym uczniowie przygotowali jasełka. Odbyły się one, także 19 grudnia, w Zespole Szkół Rzemiosła im. J. Kilińskiego w Łodzi:

 

Foto: screen’y z filmu [www.youtube.com]

 

Jasełka Bożonarodzeniowe: ,,Wszelkie stworzenie śpiewaj Panu swemu!” –  plik na YouTube  –  TUTAJ

 

 

X            X            X

 

 

W Internecie znaleźliśmy także materiał o jasełkach w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Łodzi, w których aktorami byli, obok uczniów, także nauczyciele tej szkoły:

 

Foto: www.skierniewice.naszemiasto.pl

 

 

X              X            X

 

 

Szkoła Podstawowa nr 137 im. A. Kamińskiego w Łodzi to nasz kolejny przykład kultywowania tej tradycji – tym razem w szkołach podstawowych:

 

Foto: www.facebook.com

 

Foto: www.facebook.com

 

Jasełka w naszej szkole, niezwykły czas oczekiwania na „Maleńką Miłość… ”

 

 

X            X            X

 

 

Ale zapewne Szkoła Podstawowa nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi w Łodzi nie jest jedynym przykładem podejścia do tej przedświątecznej tradycji „inaczej” – w taki sposób, aby uczniowie wychowywani w rodzinach o innych, niż katolickie, tradycjach nie czuli się obco:

 

 

Foto: www.facebook.com/81sp.lodz

 

Foto: www.facebook.com/81sp.lodz

 

Jak co roku spotkaliśmy się świątecznie na uroczystości ,,Boże Narodzenie z Niespodzianką”. Jak co roku wzięli w niej udział przedstawiciele całej społeczności szkolnej. Jak co roku było wyjątkowo, magicznie, wzruszająco…

 

 

 

Materiały wybrał i opracował

Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź