Dziś proponujemy tekst (bogato ilustrowany zdjęciami), jaki na swoim fejsbukowym profilu zamieściła we wtorek wieczorem (22 lutego 2022r.) Edyta Borowicz-Czuchryta. W tej opowieści główną rolę – dosłownie – gra Kacper Czuchryta – prywatnie syn koleżanki Edyty:

 

 

Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni – to cytat Paula Morphy’ego genialnego amerykańskiego szachisty z XIX wieku.

To był szalony dzień!!!

 

To były szalone warsztaty SZACH i MAT

 

Dzięki zaproszeniu Gminnej Biblioteki Publicznej,w dniu dzisiejszym w Filii w Nowodworze, w magiczny świat bierek szachowych uczestników wprowadził Kacper Czuchryta.. Ja byłam szczęściarą, ponieważ byłam jego asystentką.

 

Uczestnicy byli niesamowici!!! Wręcz super extra fantastyczni!!!

 

Warsztaty rozpoczęły się od poznania bierek szachowych oraz ich zachowania się na szachownicy.

 

Zobaczcie co się potem zadziało!!! To jest niesamowite!!!

 

 

Zadania szachowe i wyzwania tylko śmigały!!!

 

Ja to jestem pod takim wrażeniem uczestników, jakbym co najmniej wygrała jakiś turniej!!!

 

Po wielu rozwiązanych zadaniach szachowych uczestnicy zasiedli do szachownic, żeby rozegrać swoje pierwsze partie. Po kilku partiach odważniejsi gracze stanęli na dużej szachownicy podłogowej podejmując duże szachowe wyzwanie!!! Brawo dla Was.

 

 

Ja jestem Waszą fanką!!! Tu ogrom podziękowań dla „Szachy Lubartow” i Piotra Opolskiego za wypożyczenie fenomenalnych szachów XXL!!!

 

 

Na zakończenie została rozegrana partia honorowa, w której wszyscy uczestnicy stanęli po stronie czarnych bierek kontra Kacper… Oki, tym razem wygrał Kacper, ale wszystko przed Wami i zobaczymy jak to się potoczy kolejnym razem.

 

Powodzenia w zmaganiach szachowych!!! […]

 

 

 

Źródło: www.facebook.com/edyta.borowiczczuchryta

 

 Zostaw odpowiedź