Ostatnie wydarzenia związane z zatrzymaniem i osadzeniem w areszcie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika całkowicie przesłoniły inne tematy, które byłyby podejmowane przez media – w tym także z obszaru edukacji. Oto co udało się nam wyłuskać na „nasz” temat podczas przeglądu stron internetowych polskich mediów:

 

Na prezentowany tekst (i załącznony plik filmowy) trafiliśmy przeglądając materiały zamieszczone na portalu „na:Temat:

 

 

Bunt kleru o religię w szkołach. Prof. Borecki: To rodzice decydują, nie księża

 

Kler próbuje uderzyć w nowy rząd i walczy o dwie godziny religii w szkołach, bo ta ma zostać skrócona do jednej godziny lekcyjnej tygodniowo. – Arcybiskup Depo stwierdził nieprawdę, ponieważ Konkordat nic nie mówi na temat wymiaru tygodniowego nauczania religii katolickiej w szkolnictwie publicznymmówi gość Anny Dryjańskiej w podcaście „poliTYka” prof. Paweł Borecki z wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista w dziedzinie prawa wyznaniowego.

 

Wypowiedź arcybiskupa Jędraszewskiego oceniam w kategoriach charakterystycznej dla tegoż hierarchy formy narracji. Arcybiskup Jędraszewski prezentuje teocentryczną wizję świata i życia społecznego. Dopuścił się fatalnego błędu, mianowicie dał się powiązać z jedną formacją polityczną – Prawem i Sprawiedliwością. Może być uważany za kapelana PiS. Swoimi wypowiedziami niewątpliwie antagonizuje społeczeństwo, wywołuje negatywne emocji i wypycha wielu myślących katolików z Kościoła – dodaje prof. Borecki.

 

 

Źródło: www.natemat.pl

 

 

 

 

RELIGIA W SZKOŁACH DO SKRÓCENIA? „TO RODZICE DECYDUJĄ” | Mówi prof. Paweł Borecki | PoliTYka  – plik na YouTube  –  TUTAJ

 

 Zostaw odpowiedź