Foto: screen z relacji TVN24[www.fakty.tvn24.pl]

 

Iwona Michałek z min. Dariuszem Piontkowskim podczas dzisiejszej konferencji prasowej

 

 

Śpieszymy poinformować czytelników „Obserwatorium Edukacji”, że dziś została powołana Iwona Michałek (nie Machałek, jak pomylił jej nazwisko min. Piontkowski) na utworzone niedawnym Rozporządzeniem Rady Ministrów stanowisko Pełnomocnika rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły. Oto fragmenty teksu na ten temat ze strony TVN24 oraz link do źródła – z możliwością obejrzenia materiału filmowego z konferencji, podczas której została zaprezentowana nowa wiceminister edukacji:

 

Rząd powołał pełnomocnika do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły Pełnomocnik rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły. Brzmi tajemniczo – pytanie po co rządowi taka postać? Nauczyciele pytają, czy to będzie pomoc, czy kontrola?

 

-Chciałabym, żeby każde dziecko w szkole czuło się bezpiecznie, żeby dostało pomoc wtedy, kiedy jej potrzebuje – mówi Iwona Michałek, pełnomocnik rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły. Tylko jak to zrobić? – Po to tu jestem, żeby to przemyśleć – przyznaje nowa pełnomocnik zaledwie kilka godzin po pierwszej wspólnej konferencji z ministrem.

 

Jest to funkcja wspomagająca rodzinę. Tu będą również te elementy związane z bezpieczeństwem ucznia, wyeliminowaniem, czy ograniczeniem przynajmniej agresji rówieśniczej – tłumaczy powstanie nowego stanowiska Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

 

Jaki jest więc plan pani pełnomocnik na poprawę bezpieczeństwa w szkołach?Planu gotowego nie mam – odpowiada Iwona Michałek i dodaje, że po trzech miesiącach chciałaby przedstawić „analizę tego, co jest; wniosków okrągłostołowych i zaproponować już pierwsze zmiany prawne”. Do listy już wymienionych zadań trzeba dopisać nauczanie tolerancji i szacunku do innych, bo pani pełnomocnik chce – jak mówi – „by szkoła była przyjazna dla wszystkich”, niezależnie od płci, pochodzenia, orientacji seksualnej Wakacje i kampania Wiceminister obejmuje funkcję w czasie, gdy w szkołach trwają wakacje, a w polityce zaczyna wyborcza kampania. – Rzeczywiście jest mało czasu, ale ja jestem osobą dosyć pracowitą – deklaruje Iwona Michałek. […]

 

 

Wiceminister Michałek to posłanka PiS związana z Porozumieniem Jarosława Gowina. Była nauczycielką biologii [w szkołach wiejskich i miejskich (WK)], pracowała w kuratorium oświaty, w kujawsko-pomorskim [Była tam wizytatorem, dyrektorem, wicekuratorem i pełniła obowiązki kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty (WK)] była rzecznikiem praw ucznia. Miała krótki [roczny (WK)] epizod w Platformie. W Sejmie znana jest jako szefowa zespołu do spraw motocyklistów i quadowców.

 

 

Cały tekst informacji „Rząd powołał pełnomocnika do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły”   –   TUTAJ

 

 

Źródło: www.fakty.tvn24.pl

 

 

Zobacz także:

 

OKO.press: „Zwalczała strajki i „kastę sędziowską”, broniła Rydzyka. Pełnomocniczka ds. wychowawczej funkcji szkoły”  –  TUTAJ

 

Wszystko o Iwonie Michałek w roli posłanki na Sejm    –    TUTAJZostaw odpowiedź