W minioną sobotę, 4 czerwca, o godzinie 10, pod Muszlą Koncertową w Parku na Zdrowiu wystartował IV Mini Maraton „Biegiem po zdrowie”, którego organizatorem – jak co roku – było łódzkie Przedszkole Miejskie Nr 208, a cała impreza odbyła się pod patronatem Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi.

 

1

 

Mini Maraton „Biegiem po zdrowie” to cykliczna impreza sportowo-edukacyjna, promująca aktywny wypoczynek w rodzinnym gronie, a także kształtująca nawyki ekologiczne. Co roku Mini Maraton  przyciąga od 250 do 350 chętnych do wspólnej zabawy przedszkolaków, uczniów podstawówek i członków ich rodzin. Głównym punktem sobotniego programu był, jak co roku, bieg na dystansie 800 metrów po ścieżkach Parku im. Józefa Piłsudskiego, potocznie nazywanym Parkiem na Zdrowiu. Dla małych biegaczy przewidziano także drobne upominki.

 

2

 

Czekały na nich także  inne sportowe zajęcia: slalom na hulajnogach, trening piłki nożnej prowadzony przez firmę „Socatots Piłkarskie Maluszki” oraz tor przeszkód.

 

Tor przeszkód

 

Straż z

 

Dmuchańce

 

Gra integracyjna

 

Malowanie twarzy

 

Dzieci oglądały pokazy ochotniczej straży pożarnej z Sikawy i żandarmerii z Łasku, brały udział w ekologicznych warsztatach plastycznych, quizie przyrodniczym, zabawach przy muzyce, grach integracyjnych, malowaniu twarzy, zjeżdżały z „dmuchańców”. Studenci Uniwersytetu Łódzkiego odkryli przed nimi niezwykły świat bezkręgowców.

 

Przewidziany poczęstunek

 

Poczęstunek

Przewidziany był również poczęstunek.

 

Uczestnictwo w maratonie jest dla dzieci formą aktywnego wypoczynku, ale też wspólnej zabawy, daje wiele radości, ułatwia adaptację w środowisku rówieśniczym i podnosi samoocenę. To dobry sposób na to, by utrwalać wiedzę i nawyki związane ze zdrowym stylem życia od najmłodszych lat.

 

Meta

 

Regulamin Mini Maratonu  –  TUTAJ

 

SPONSORZY

 

 

Na podstawie informacji i zdjęć
nadesłanych przez Magdalenę Grzanek
nauczycielkę PM Nr 208 w Łodzi
opracował Włodzisław Kuzitowicz

 

 

 

 

 

 Zostaw odpowiedź