Dziś, w miejsce informacji o tym co się właśnie wydarzyło – informacja o tym, co dopiero się wydarzy:

 

 

I Konferencja Budzących się Polonistów

 

Nasza konferencja wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, który już od 10 lat jest świętowany w Klubie Nauczyciela konkursem na scenariusz lekcji z wykorzystaniem technik teatralnych. Rzecz odbywa się w ramach akcji Dotknij Teatru jako Teatralna Aktywizacja Szkół. Nie bez kozery związujemy się z tym wydarzeniem, bowiem my, niestandardowi, stawiający na zmiany jakościowe w edukacji BUDZĄCY SIĘ POLONIŚCI, wywodzący się z idei BUDZĄCYCH SIĘ SZKÓŁ, rozumiemy, że wspomniane metody znakomicie nadają się do aktywizacji uczniów, odejścia od utartych schematów lekcji, przyczyniają się do zmiany kultury nauczania na kulturę uczenia się. W tym celu podjęliśmy partnerską współpracę z różnymi środowiskami oświatowymi przede wszystkim w Łodzi.

Konferencja ma charakter dwuetapowy:


Przed południem zapraszamy do łódzkich szkół na otwarte lekcje z wykorzystaniem technik teatralnych.

 

 

 

 

 

 

Popołudniowa część konferencji odbędzie się w  Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi, przy ul. Sienkiewi-cza 88/94. Rozpocznie ją półgodzinny wykład Magdaleny Szpak – pedagożki teatru, trenerki i menedżerki kultury, założycielki i członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, która współtworzy Dział Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego.

 

Następnie proponujemy do wyboru sześć warsztatów związanych z technikami teatralnymi lub tematyką teatralną prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli (nie tylko polonistów), które będą przydatne na każdym poziomie kształcenia.

 

Po warsztatach, jako podsumowanie naszych działań, odbędą się przygotowane przez Fundację 4 Kroki spektakl „Bóg mordu” i związane z nim kręgi naprawcze jako metodę rozwiązywania konfliktów.

 

Zgłoszenia uczestnictwa na tę bezpłatną konferencję : konferencjabsp@zsg.elodz.edu.pl

 

 

Źródło: www.facebook.com/I-Konferencja-Budzących-się-PolonistówZostaw odpowiedź