Wczoraj zainaugurowano bezpłatny program profilaktyczny „112 – pomocne cyferki”, realizowany przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Program propaguje wiedzę z zakresy zgłoszeń alarmowych i przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Inicjatorzy wyszli ze słusznego założenia, że na taką naukę nigdy nie jest za wcześnie. Świadczą o tym przykłady spopularyzowane przez media, gdy dzieci uratowały życie swych bliskich, wzywając pomoc. Przeprowadzony będzie w 10 losowo wybranych przedszkolach. Dzieci, w formie zabawy, nauczą się numeru alarmowego i zapoznają się z sylwetką ratownika medycznego. Dodatkowo dzieciom do obejrzenia udostępniony zostanie ambulans ratunkowy.

 

Cyferki 112

 

Wczorajsza inauguracja odbyła się w Przedszkolu Integracyjnym „Hulajnoga” przy ul. Wareckiej na Teofilowie. Największy entuzjazm przedszkolaków wzbudziło zwiedzanie karetki i donośny dźwięk jej syreny alarmowej. Oto fotorelacja z tych zajęć:

 

Przedszkole Hulajnoga 2

 

Przedszkole Hulajnoga 3

 

Przedszkole Hulajnoga 6

 

Pozostałe placówki zostaną włączone do programu na indywidualną prośbę. Każde przedszkole, w którym przeprowadzone zostaną zajęcia otrzyma certyfikat „1 1 2- te cyferki każdy zna!”:

 

Przedszkole Hulajnoga 4

 

Na podstawie materiałów z: facebook.com/przedszkole.hulajnoga/
opracował Włodzisław Kuzitowicz

 

„Dziennik Łódzki” zamieścił o tym wydarzeniu ilustrowaną zdjęciami relację: „Ratownicy medyczni uczą dzieci, jak wezwać pomoc. Wizyta w przedszkolu „Hulajnoga” w Łodzi”TUTAJ

 Zostaw odpowiedź