Na stronie e-korepetycje.net zamieszczono w ubiegłym tygodniu, wartą poznania, publikację, zatytułowaną „Rynek korepetycji – rosnący potencjał”. Mamy przekonanie, że dobrze by było, aby ta prawda dotarła do świadomości możliwie wielu nauczycielek i nauczycieli polskich szkół. Oto pierwszy fragment tego tekstu oraz zamieszczony tam diagram, ilustrujący dynamikę zapotrzebowania na korepetycje z różnych przedmiotów: stan z roku 2015 w porównaniu do roku 2014:

 

Potwierdzają się prognozy z zeszłego roku mówiące o tym, że rynek korepetycji wciąż nabiera na sile. Świadczą o tym badania przeprowadzone przez największy w Polsce serwis ogłoszeń korepetycji e-korepetycje.net, podczas którego przeanalizowano ponad 120 tysięcy ogłoszeń.

 

Zachowania na rynku korepetycji

Korepetycje pobierają nie tylko ci uczniowie, którzy mają problemy z nauką – ten schemat nie dominuje już od lat. Górę bierze grupa chcąca posiąść wiedzę ponadprzeciętną, której nie otrzyma w szkole. Dołączają do tego grona również liczne osoby dorosłe, które chcą rozwijać się w różnych dziedzinach.

 

Po jednej stronie rynku korepetycji mamy podmioty prowadzące zajęcia i kursy – podaż, z drugiej zaś są osoby poszukujące korepetycji, które wywołują popyt na usługi. Przeanalizowano obie strony, aby w pełni zobrazować ów rynek.

 

Popyt na rynku – zapotrzebowanie uczniów na korepetycje

Z analizy danych z serwisu wynika, że najczęściej uczniowie wyszukują ogłoszeń z języka angielskiego, matematyki, niemieckiego i chemii. Ta czwórka od lat zajmuje czołowe pozycje na liście przedmiotów najczęściej wyszukiwanych przez uczniów. Porównując lata 2014-2015 popularność języków angielskiego i niemieckiego rośnie, natomiast matematyka była wyszukiwana r. Wyraźnie mniejszą popularność w 2015 roku miały też ogłoszenia z języka polskiego – pod tym względem lepsze w 2015 roku były ogłoszenia z fizyki i muzyki.

 

 

 

Cała publikacja   –   TUTAJ

 

Źródło: www.e-korepetycje.net

 

 

Komentarz redakcji:

Nie jest naszym celem popularyzowanie tej strony z intencją, którą najlepiej oddaje hasło: „I ty możesz zostać korepetytorem”! Tym bardziej, że w internecie pojawiają się ogłoszenia, takie jak to:

 

Profesjonalny korepetytor to ktoś, kto nie tylko umie matematykę, język angielski, fizykę czy inny przedmiot. Naszym zdaniem to osoba, która ma wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnych technik uczenia (np. techniki pamięciowe, style uczenia), pracy z emocjami, motywacją. To ktoś kto w sposób przemyślany buduje swój zawodowy wizerunek, skutecznie pozyskuje klienta, potrafi zbadać potrzeby i odpowiedzialnie na nie odpowiedzieć.

 

Ujmując to najkrócej, to ktoś kto wziął udział w naszym szkoleniu i może wyróżnić się na rynku posiadanym certyfikatem PROFESJONALNEGO KOREPETYTORA.

 

Zapraszamy na 16 godzinne szkolenia (2 dni, weekend):

 

 

 

 

 Zostaw odpowiedź