Foto: www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/

 

 

[…] Z niektórych miast wojewódzkich spływają już statystyki dotyczące pierwszego etapu rekrutacji. Pełne dane dotyczące rekrutacji ze wszystkich miast będą znane 16 lipca. Osoby, które nie dostały się do żadnej z wybranych szkół, będą mogły wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej na miejsca, które pozostaną wolne. Rozpocznie się ona 26 lipca.

 

Reporterzy TVN24 zebrali wstępne i szacunkowe dane z niektórych miast wojewódzkich.

 

Białystok – Do wybranych szkół nie dostało się około 800 uczniów.

Gdańsk – Do wybranych szkół nie dostało się 1215 uczniów.

Kielce – Do wybranych szkół nie dostało się 463 uczniów.

Kraków – Do wybranych szkół nie dostało się około 2500 uczniów.

Lublin – Do wybranych szkół nie dostało się około 600 uczniów.

Olsztyn – Do wybranych szkół nie dostało się ponad 800 uczniów.

Rzeszów – Do wybranych szkół nie dostało się około 1000 uczniów.

Szczecin – Do wybranych szkół nie dostało się 871 uczniów.

Zielona Góra – Do wybranych szkół nie dostało się ponad 552 uczniów.

Olsztyn – Zabrakło miejsca dla 800 uczniów

 

Więcej   –   TUTAJ

 

Źródło: www.tvn24.pl


 

A jak widzi ten problem premier Mateusz Morawiecki? Oto fragmenty publikacji zatytułowanej „Podwójny rocznik szturmuje szkoły średnie. Premier: Większość szkół poradziła sobie z problemami lokalowymi”, zamieszczonej na stronie „Gazety Prawnej”:

 

[…] Premier, wypowiadając się na ten temat, wyraził nadzieję, że tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych, którzy dobrze i bardzo dobrze zdali egzaminy, dostaną się jednak do szkół z pierwszej trójki swojego wyboru.

 

Jak mówił, z raportów mu przedstawianych wynika, że większość szkół poradziła sobie z problemami lokalowymi wynikającymi z większej liczby uczniów w nadchodzącym roku szkolnym w liceach i technikach. Gdzie była taka możliwość, tam baza lokalowa została powiększona. […]

 

Premier zapewnił również, że nie zabraknie w szkołach średnich nauczycieli. „Niektórzy obawiali się, że zmniejszy się liczba nauczycieli w związku z likwidacją gimnazjów (…), tymczasem, jak porównać liczbę nauczycieli dzisiaj i rok, dwa lata temu, to tak jak pani minister Zalewska jeszcze z trybuny sejmowej mówiła, jest 17 tys. nauczycieli więcej. A więc kadra nauczycielska jest. Zatrudnionych zostało kilkanaście tysięcy nauczycieli więcej” – powiedział.

 

 

Cały artykuł „Podwójny rocznik szturmuje szkoły średnie. Premier: Większość szkół poradziła sobie z problemami lokalowymi”    TUTAJ

 

 

Źródło: www. serwisy.gazetaprawna.plZostaw odpowiedź