Foto:Maciej Kałach [www.dzienniklodzki.p

 

Na stronie „Dziennika Łódzkiego” redaktor Maciej Kałach w swym artykule informuje: „Trwa spór o tłok w łódzkich podstawówkach. Co z drugimi gmachami dla „ciasnych” szkół?” Oto fragmenty tej publikacji:

 

Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, odpowiedzialny za edukację, nazwał w środę (10 października) „upartym” Grzegorza Wierzchowskiego, kuratora oświaty, bo ten dotąd nie wydał opinii w sprawie projektu uchwały dotyczącej drugich siedzib dla części szkół. Takie rozwiązanie ma być receptą na tłok panujący w kilku podstawówkach (o problemie najgłośniej w SP nr 137, 138 i 193), który wymusza zajęcia nawet do godz. 17-18.

 

Trela zaproponował radnym pierwszy projekt uchwały o drugich siedzibach jeszcze przed wakacjami – wtedy nie był on głosowany, bo uzyskał negatywną opinię kuratora ze względów formalnych (zdaniem kuratora zabrakło wpisania drugiej siedziby w akt założycielski szkoły i odpowiedniego okresu na powiadomienie rodziców uczniów o zmianie).[…]

 

 

Więcej na stronie „Dziennika Łódzkiego”także o tym, że wiceprezydent Trela, wzywa kuratora Wierzchowskiego do dymisji, bo miasto wygrało z nim w sądzie.i co odpowiada kurator     –     TUTAJ

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

A na stronie TV TOYA można obejrzeć materiał o tym, że kurator zmieni zdanie    –    TUTAJ

 

Oto jakie informacje zawiera ta telewizyjna relacja:

 

Koniec sporu na linii magistrat – łódzki kurator oświaty. Grzegorz Wierzchowski wydał pozytywną opinię dla miejskich projektów zawierających nowe lokalizacje dla części szkół podstawowych w Łodzi. Ma to poprawić komfort uczniów oraz pracę nauczycieli, którzy od dawna domagali się rozwiązania trudnej sytuacji w przepełnionych placówkach.

 

 

Źródło: www.tvtoya.plZostaw odpowiedź