W  miniony piątek, 17 marca, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał I Mistrzostw Piotrkowa i Powiatu w Informatyce. Był to, zorganizowany przez tą szkołę konkurs, adresowany do uczniów gimnazjów z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego zainteresowanych informatyką.

 

Do konkursu zgłosiło się 12 trzyosobowych drużyn z następujących szkół: z Gimnazjów nr 2 i nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, Gimnazjum w Przygłowie z siedzibą we Włodzimierzowie, z Gimnazjum w Szydłowie, Gimnazjum w Wodzinie Prywatnym, Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej, a także z gimnazjów działających w Zespołach Szkolno-Gimnazjalnych w Czarnocinie i w Niechcicach.

 

 

Pierwszy etap konkursu odbył się 10. marca 2017 roku. Wówczas to uczestnicy  rozwiązywali test  online z wiedzy o informatyce..

 

 

 

 

 

W trakcie finałowych zawodów uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: znam sprzęt, zagadki informatyczne, szyfrowanie, zadania interaktywne, których tematyka obejmowała wiedzę z zakresu podstaw sieci komputerowych, przetwarzania tekstu, obrazu, podstaw algorytmiki oraz budowy komputera.

 

 

Przeprowadzono także warsztaty z sieci komputerowych. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie zacisnąć końcówkę RJ-45 na kablu typu skrętka i przetestować  poprawność jego działania.

 

 

Uczniowie gimnazjów odpowiadali także na pytania quizu, dotyczącego znajomości zawodów. Jego zwycięzcami zostali: Tobiasz Wrona z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Niechcicach oraz Bartłomiej Dróżdż z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Czarnocinie.

 

Po podsumowaniu punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach zdobytych w I Mistrzostwach Piotrkowa i Powiatu w Informatyce okazało się, że: 

> zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Przygłowie z siedzibą we Włodzimierzowie w składzie: Agata Przewoźnik, Justyna Pytka, Anna Krupa.

> drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej w składzie: Klaudia Szczepocka, Robert Wieczorek, Dawid Wiśniewski.

> trzecie miejsce przypadło Gimnazjum Nr 3 z Piotrkowa Trybunalskiego w składzie: Mateusz Kaczmarek, Mateusz Rozpondek, Krzysztof Andrzejewski.

 

Nagrody w „I Mistrzostwach Piotrkowa i Powiatu w Informatyce” ufundowali: kino „Helios” w Piotrkowie Trybunalskim, Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim, Bank Pekao S.A. Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, firma Kompas oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

Wykorzystując  informację i zdjęcia zamieszczone                                                                                             na stronie ZSP nr 2 w Piotrkowie  Tryb.                                                                                                                zredagował Włodzisław Kuzitowicz

 

 

O tym wydarzeniu poinformowały także lokalne media:

 

> ePiotkow.pl  –  Mistrzostwa miasta i powiatu w informatyce

> TV Piotrków  –  w programie Informacje Piotrkowskie” (od 6:20 min.)Zostaw odpowiedź