0

 

Z dość dużym opóźnieniem zamieszczamy informację o kolejnym jubileuszu łódzkiej szkoły zawodowej – 65-leciu t.zw. „Wareckiej”, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, przed     1 września 2002 znanego przez 24 lata jako Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, działający przy ul. Wareckiej na łódzkim Teofilowie.

 

1

 

Uroczystość odbyła się w piątek, 7 października. W specjalnie zaaranżowanej na tę okazję sali gimnastycznej – oprócz uczniów, absolwentów, byłych i aktualnych nauczycieli zasiadło wielu znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycili: wiceprezydent  Łodzi Tomasz Trela, dyrektor Wydziału Edukacji UMŁ Krzysztof Jurek, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Danuta Zakrzewska, dyrektor ŁCDNiKP Janusz Moos, dyrektor WODN Elżbieta Paciejewska-Stolarz. Byli także przedstawiciele firm i instytucji współpracujących ze szkołą.

 

 

2

 

Wiceprezydent Tomasz Trela składa życzenia pani Dorocie Stefaniak – dyrektorce ZSP nr 20

 

2a

 

Dyrektor Wydziału Edukacji UMŁ Krzysztof Jurek składa życzenia pani Dorocie Stefaniak – dyrektorce ZSP nr 20

 

 

 

Nie obyło się bez występów uczniów szkoły

 

4

 

 

5

 

 

 

podpisanie

 

Uroczysty jubileusz stał się także okazją do podpisania, w obecności Pana Prezydenta Tomasza Treli, patronatu z firmą Schindler Polska. Nowy patron szczególną opieką otoczy klasę o kierunku technik urządzeń dźwigowych i wspierać będzie we wszystkich  edukacyjnych i zawodowych przedsięwzięciach szkoły.

 

 

3

 

W trakcie uroczystości odznaką „Przyjaciel Wareckiej” uhonorowano pana Rafała Filipowskiego – prezesa i właściciela firmy F&F.  ZSP nr 20 współpracuje z  tą firmą już od kilku lat i jest to współpraca niezwykle cenna dla szkoły – dzięki życzliwości i wsparciu pana Filipowskiego udało się zrealizować dużo cennych przedsięwzięć.

 

 

 

3a

Jubileuszowa uroczystość stała się okazją do spotkań z absolwentami i byłymi pracownikami szkoły.

 

 

Więcej zdjęć z Jubileuszu „Wareckiej”  –  na Facebook’u  –  TUTAJ

 

 

Zobacz także plik na YouTube –  „Zwykła historia, niezwykłej szkoły”

 

 

 

Informacja zredagował Włodzisław Kuzitowicz*

w oparciu o tekst zamieszczony na stronie ZSP nr 20 w Łodzi.

Zdjęcia pochodzą z bogatej galerii fanpage ZSP nr 20 w Łodzi

 

 

*Otrzymałem zaproszenie na ten jubileusz i w moich zamiarach było przygotowanie własnej relacji z tego wydarzenia. Niestety choroba pokrzyżowała plany – stąd relacja „z drugiej ręki”. [WK]Zostaw odpowiedź