Foto: M. Kulka [www.radomsko.naszemiasto.pl]

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla maturzystów w I LO w Radomsku:Szczęśliwa absolwentka.

 

 

Dziś na stronie TVP3 Łódź zamieszczono materiał, zatytułowany W 26 szkołach ponadgimnazjalnych w Łódzkiem nie odbyły się rady klasyfikacyjne”. Jest to tekst, oparty na informacji, przekazanej przez kuratora Grzegorza Wierzchowskiego. Oto jego obszerny fragment:

 

 

[…] Kurator przypomniał, że w miniony piątek, zakończyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Ich zwieńczeniem jest uzyskanie świadectwa ukończenia szkoły.

 

Dlatego – jak podkreślił Grzegorz Wierzchowski – 26 kwietnia był również ostatnim dniem, w którym rady pedagogiczne mogły jeszcze podjąć uchwałę w sprawie klasyfikacji i promocji* (?) uczniów klas III liceum ogólnokształcącego i klas IV technikum w bieżącym roku szkolnym.

 

W przypadku, gdy rada pedagogiczna nie podjęła uchwały przed zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych, kompetencja ta, na mocy przepisów znowelizowanej ustawy o systemie oświaty, pozostaje w wyłącznej gestii dyrektora szkoły lub wskazanego przez niego nauczyciela – informuje łódzki kurator oświaty.

 

W województwie łódzkim na 425 szkół ponadgimnazjalnych, gdzie powinien być przeprowadzony egzamin maturalny, rady klasyfikacyjne odbyły się w 399 placówkach. W pozostałych 26 szkołach kompetencje rad przejęli dyrektorzy – tylko dwie są spoza Łodzi i okolic. […]


Źródło: www.lodz.tvp.pl

 

 

*Zakładamy, że stwierdzenie o promocji uczniów kończących szkoły nie padło z ust ŁKO, a jest to wyłącznie skutkiem nieznajomości tajników procedur oświatowych redaktorów łódzkiej telewizji…

 Zostaw odpowiedź