Także dzisiaj (9 września 2023 r.), w Końskich, odbyła się  konwencja PiS. Mimo naszych poszukiwań konkretnych informacji o zaprezentowanym tam programie wyborczym, adresowanym do sfery edukacji – niewiele udało się nam dowiedzieć.  Oto fragmenty relacji, zamieszczonej na stronie Radia TOK FM:

 

Konwencja PiS. Kaczyński o wartościach i 8 propozycjach programowych

 

 

Przemawia Jarosław Kaczyński – prezes partii Prawo i Sprawiedliwość

 

[…]

 

Jarosław Kaczyński rozpoczął od przedstawienia wartości przyświecających Prawu i Sprawiedliwości, które jak zapewnił „są niezmienne od lat”.

 

Pierwszą jest godność. – Każdy człowiek ma swoją godność i my to szanujemy i będziemy szanowali – stwierdził Kaczyński. Następnie wspomniał o prawie do życia. – Odrzucamy atak na życie bezbronnych – przyznał, ale jak dodał, z zachowaniem praw kobiet w ciąży. Kolejną kwestią jest wolność. – Nie jest zadaniem państwa, by tę wolność odbierać – apelował. „Władza jest w rękach Narodu, w rękach społeczeństwa”. Czwartą wartością jest solidarność. Piąta to równość „nie tylko wobec prawa”, ale także między ludźmi. Osiągnąć to można poprzez „odrzucenie wszelkiego egitaryzmu”. Szósta jest sprawiedliwość. Siódma to rodzina „monogamiczna”, jako związek kobiety i mężczyzny. – Jednej kobiety i jednego mężczyzny – uściślił prezes PiS. – To jedyne miejsce, gdzie mogą przyjść na świat i być dobrze wychowane dzieci – przyznał. Ósmą wartością jest Naród. – Odrzucamy ideologie, które odrzucają Naród – powiedział. Dziewiąta wartość to bezpieczeństwo. Dziesiątą jest państwo, „bo ono jest naturalną organizacją Narodu”. […]

 

8 propozycji programu PiS

1.800+

2.bezpłatne autostrady

3.bezpłatne leki dla seniorów od 65 r. z. i dla młodzieży

4.Przyjazne osiedle

5.Dobry posiłek w szpitalu

6Lokalna polska półka z lokalnymi wyrobami w sklepach

7.Bon dla młodzieży do zwiedzania Polski

8.Stażowe emerytury – 38 lat dla kobiet, 43 lat dla mężczyzn

Źródło: www.tokfm.pl

 

 

 

 

 Zostaw odpowiedź