FotoL Frederick Florin/AFP/East News

 

Francuscy uczniowie podczas matury

 

 

Na portalu TVN24 zamieszczono dziś informację: „Francuscy uczniowie nie przystąpią do matury. Pierwszy raz w historii”. Oto jej fragmenty:

 

740 tysięcy maturzystów nie przystąpi w tym roku do ustnych i pisemnych matur we Francji. Zdarzy się to po raz pierwszy w historii. Oceny maturalne zostaną wystawione na podstawie tych cząstkowych za rok szkolny 2019/2020.

 

Egzaminy maturalne we Francji przeprowadzano nawet w czasie II wojny światowej. Podczas strajków oraz słynnych demonstracji studentów i uczniów ’68 roku matury zredukowano do kilku egzaminów ustnych oraz ocen cząstkowych, ale jednak się odbyły – podkreśla dziennik „Le Monde”, dodając, że wskaźnik zdawalności matur w 1968 wyniósł aż 82 proc. wobec 62 proc. w 1967 roku. […]

 

Zmiany w zasadach przeprowadzania matur zasugerował premier Edouard Philippe w swoim wystąpieniu telewizyjnym w telewizji LCI w czwartek, mówiąc, że „matury nie mogą odbyć się w normalnych warunkach ani w czerwcu, ani w lipcu”.

 

Egzaminy maturalne we Francji składają się z części pisemnej oraz ustnej, a uczniowie egzaminowani są prawie ze wszystkich przedmiotów.

 

 

Źródło: www.tvn24.pl

 Zostaw odpowiedź