Na internetowej stronie tygodnika „Wprost” można przeczytać artykuł o intrygującym tytule: ”Co czwarte dziecko nie ma możliwości uprawiania sportu”. Redakcja, powołując się na portal Newseria.pl informuje o badaniach, przeprowadzo- nych przez firmę Orange. Wynika z nich że co czwarty badany rodzic przyznaje, że ich dzieci nie mają możliwości uprawiania sportu. Problem ten, spowodowany brakiem infrastruktury sportowej, dotyczy przede wszystkim małych miejscowości. W publikacji tej zamieszczono także wypowiedzi byłego bramkarza Jerzego Dudka. Oto fragment tego artykułu:

 

Piłkarz uważa, że umożliwienie im (dzieciom – OE) uprawiania sportu zmobilizuje je do aktywności fizycznej i odciągnie od ich ulubionych obecnie rozrywek, czyli gier komputerowych i telewizji. Były bramkarz prowadzi już, we współpracy ze Stowarzyszeniem Siemacha, taki ośrodek w Krakowie. W Akademii Sportu Progres Jerzego Dudka ćwiczy ponad 300 uczniów w wieku od 6 do 15 lat w trzech sekcjach: piłkarskiej, pływackiej i tenisa stołowego.

 

Dalej można się dowiedzieć, że należąca do France Télécom, znana międzynarodowa firma usług telekomunikacyjnych Orange do końca 2015 roku zamierza w całym kraju utworzyć sto Klubów Sportowych Orange. Firma zadba o wyposażenie tych klubów w sprzęt sportowy, programy treningowe, programy dietetyczne, a także zatrudni profesjonalnych trenerów i doradców.

 
Cały artykuł – TUTAJ

 

Źródło: www.wprost.plZostaw odpowiedź