W minioną środę odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ósmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Geograficzno-Turystycznego 2015/2016 „Przez lądy, morza i oceany… – kraje skandynawskie i województwo łódzkie. Spośród 676 uczestników do ścisłego finału zakwalifikowało się 30.

 

Konkurs geograf 1

 

Najlepszym z nich, oraz ich nauczycielom,  pogratulował i wręczył dyplomy kurator łódzkiej oświaty dr Jan Kamiński.

 

 

Oto fragment relacji z tego wydarzenia, zamieszczonej na stronie łódzkiego kuratorium oświaty:

 

 

 

To była ósma odsłona konkursu geograficzno-turystycznego „Przez lądy, morza i oceany”. W tym roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą o krajach skandynawskich i – jak co roku – województwie łódzkim. Rywalizowało 676 gimnazjalistów z Łodzi i regionu. W środę kurator Jan Kamiński nagrodził najlepszych.

 

Geografia jest nauką o świecie. Pozwala lepiej go zrozumieć. Na przykład to, dlaczego dziś za oknem pada deszcz, wieje wiatr, a na termometrze jest grubo powyżej zera – mówił kurator, który jest geografem i przez wiele lat uczył geografii studentów, a następnie uczniów I LO w Łodzi.

 

W konkursie najlepiej wypadli: Julia Ławniczak z Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie, Bartłomiej Kuś z Gimnazjum nr 1 w Sieradzu oraz Błażej Makowski z Gimnazjum nr 3 w Zgierzu. Tuż obok podium znaleźli się Szymon Śmigielski z Gimnazjum w Rasach i Julia Gruszczyńska z Gimnazjum nr 29 w Łodzi.

 

 

Konkurs geograf 3

Wszyscy laureaci i finaliści dostali dyplomy i nagrody (książki, atlasy, sprzęt turystyczny) ufundowane przez organizatorów konkursu – Łódzkiego Kuratora Oświaty i władze samorządowe Pabianic.

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.plZostaw odpowiedź