Foto:Tomasz Gzell/PAP [www.wiadomosci.onet.pl]

 

 

Krotko trwało spotkanie wicepremier Beaty Szydło z liderami ZNP i FZZ. Zakończyło się, tak jak poprzednie, bez porozumienia. Oto fragment informacji na ten temat, zamieszczonej na portalu ONET:

 

 

[…] -Powodem dzisiejszego spotkania były m.in. informacje o planowanym zaostrzeniu strajku, np. okupacji szkół. W imię odpowiedzialności za młodzież i egzaminy poprosiliśmy stronę związkową, aby do tego nie doszło powiedziała Szydło.

 

Byliśmy przekonani, że pojawią się dzisiaj propozycje, które chociaż korespondują z propozycjami związkowymi. Nie przyjmujemy do wiadomości faktu, że jesteśmy w trakcie realizacji budżetu. Przypominamy, że już po podpisaniu budżetu znalazły się dodatkowe 21 mld zł. Jeśli traktujemy poważnie społeczeństwo, nie możemy stosować tej retorykizaznaczył po spotkaniu szef ZNP Sławomir Broniarz.

 

Będziemy kontynuować strajk. Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy przystąpili do strajku, co wymagało często dużej odwagi – dodał Broniarz.

 

O złej woli strony rządowej świadczy zerowa reakcja na argumenty i propozycje przekładane przez związki zawodowe i pracodawcówpodkreślił szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz.

 

Rząd przyszedł z propozycją: albo zgadzacie się na porozumienie zawarte z „Solidarnością” albo możecie iść strajkować dalej. No to skorzystamy z tej propozycji – dodał Wittkowicz.

 

Cały artykuł „Strajk nauczycieli. Fiasko kolejnych rozmów rządu ze związkowcami”     –     TUTAJ

 

 

Źródło: www. wiadomosci.onet.plZostaw odpowiedź