W środę 6 kwietnia „Express Ilustrowany” zamieścił, ilustrowaną 63 zdjęciami, relację z pewnego wydarzenia, które odbyło się w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy  Ekonomicznej, zatytułowaną  „Gratka dla ósmoklasistów. Największy Festiwal zawodów i kwalifikacji w Łódzkiem”.

 

Oto treść tego panegiryku na cześć owej lokalnej imprezy, o której inne media zmilczały:

 

Foto: Grzegorz Galasiński[www.expressilustrowany.pl]

 

6 kwietnia siedziba Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej gościła przede wszystkim uczniów szkół podstawowych, którzy zastanawiają się z jaką szkołą średnią związać swoją przyszłość. Wybór nie jest prosty, dlatego marszałek Łódzkiego Grzegorz Schreiber i zarząd Łódzkiej SSE postanowili zorganizować Festiwal zawodów i kwalifikacji by przybliżyć uczniom możliwości, jakie dają technika i szkoły zawodowe. Wśród zainteresowanych festiwalem były także osoby dorosłe, które chciały poszerzyć swoje umiejętności o zdobycie nowej kwalifikacji, czy zawodu. Szkoły prowadzone przez Urząd Marszałkowski w Łodzi dają taką możliwość.

 

Nasze szkoły są ulokowane nie tylko w Łodzi, ale także w Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim czy Łowiczu.* Kontynuujemy dobre tradycje szkolnictwa zawodowego, ale także otwieramy się na nowe wyzwania. Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i Polskiej Grupy Energetycznej to kolejna propozycja edukacyjna. Wiemy doskonale, że musimy przygotować się do transformacji energetycznej naszego regionu, dlatego w Rogowcu, w sąsiedztwie budynków kopalni i elektrowni oferujemy nowoczesne kierunki kształcenia – mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

 

Foto: Grzegorz Galasiński[www.expressilustrowany.pl]

 

Wśród wystawców były szkoły, które kształcą np. przyszłych elektryków, mechatroników, programistów, informatyków, elektroników, mechaników, archiwistów, techników BHP, techników realizacji nagrań, a nawet asystentów kierowników produkcji filmowej i telewizyjnej. Dzisiejsze szkoły zawodowe, czy techniczne to nowoczesne, dobrze wyposażone placówki, które dają absolwentom szansę szybkiego wejścia na rynek pracy i realizacji kariery w zawodach przyszłości.

 

Myślę o szkole przyszłości, mówię Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi. To szkoła, którą powołaliśmy i prowadzimy razem z naszymi inwestorami: Ceramiką Tubądzin, Delią Cosmetics i firmą Miele – mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej SSE

 

 

 

Źródło: www.expressilustrowany.pl

 

 

 

*Oto wykaz owych szkół, których organem prowadzącym jest Marszałek Województwa Łódzkiego. Klikając w link na „TUTAJ” można sprawdzić w jakich zawodach szkoły te kształcą swoich uczniów, a także które z nich przyjmują piętnastoletnich absolwentów szkół podstawowych.

 

 

1.Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi – TUTAJ

2.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nowoczesnych Technologii Województwa

Łódzkiego w Łodzi – TUTAJ

3.Szkoła Policealna Techniki Dentystycznej w Łodzi – TUTAJ

4.Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu – TUTAJ

5.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie

Trybunalskim – TUTAJ

6.Sieradzkie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Sieradzu – TUTAJ

7.Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie

Mazowieckim – TUTAJ

8.Profesjonalna Szkoła Policealna Kwalifikacji Zawodowych dla Dorosłych w Zgierzu – TUTAJ

 

 

Źródło:  www.lodzkie.pl

 Zostaw odpowiedź