Na internetowej stronie Łódzkiego Kuratorium Oświaty zamieszczono wczoraj,wzbogaconą trzema zdjęciami, poniższą informację, o bardzo obiecującym tytule: „Edukacja dwujęzyczna – krok do przodu”. Oto ona:

 

0-kow

VIP-ów jeszcze nie ma…

 

Dyrektorzy i nauczyciele z całego kraju oraz z zagranicy wzięli we wtorek udział w konferencji podsumowującej dwuletni projekt „Bilingual education: a step ahead” realizowany w ramach programu „Erasmus+”. Wydarzeniu patronował kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski.

 

1-kow

Szkoda, że nie ma innych ujęć… Trudno oszacować faktyczną liczbę uczestników tej konferencji…

 

 

Jestem dumny, że to międzynarodowe spotkanie odbywa się właśnie tutaj na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiegopowiedział podczas konferencji kurator Grzegorz Wierzchowski.Zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe to rzeczywiście ogromny krok do przodu jeśli chodzi o nauczanie języków obcych. Gratuluję udziału w tym projekcie i życzę owocnych obrad – dodał kurator.

 

Projekt „Bilingual education: a step ahead” był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus Plus KA2 – Partnerstwo Strategiczne. Przez 2 lata dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele oraz metodycy z Polski, Grecji, Turcji i Rumunii wymieniali się doświadczeniami z zakresu wprowadzenia nauczania dwujęzycznego do codziennej praktyki edukacyjnej.

 

Podczas wtorkowej konferencji podsumowano współpracę i zaprezentowano przykłady dobrych praktyk. Uczestnicy wysłuchali wykładów dr. Marka Kaczmarzyka („Neurobiologia kompetencji językowych”) oraz Anny Popławskiej („Technologia nie gryzie”), a także wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów edukacji językowej.

 

 

Źródło: tekst i zdjęcia – www.kuratorium.lodz.pl

 

 

Może ktoś z Czytelników słyszał lub widział, inną niż ta, relację z tego wydarzenia? Proszę o przesłanie linku do tej strony. (WK)

 

 

 

 

 

 

 Zostaw odpowiedź