Foto: www.facebook.com/PoselCimoszewicz/

 

Maszerują „nieliczni przeciwnicy PiS-u”…

 

Na wczorajszym „Marszu Wolności” były obecne hasła domagające się wolności dla szkół i żądanie referendum ws. reformy edukacji. Na Placu Bankowym przemawiał także prezes ZNP Sławomir Broniarz.

 

Foto: www.facebook.com/PoselCimoszewicz/

 

Plac Bankowy, gdzie przemawiał prezes ZNP

 

 

Oto jak zrelacjonował to portal ONET:

 

Sławomir Broniarz dziękował ponad dziewięciuset tysiącom osób, które podpisały się pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy edukacji. – Nie dajmy sobie wmówić, że spóźniliśmy się z tym wnioskiem, dlatego że protestowaliśmy już od pierwszego dnia, kiedy pani minister Anna Zalewska ogłaszała tę złą zmianę (…). Żądamy referendum ws. edukacji – powiedział szef ZNP.

 

Podkreślał, że początek wolności ma miejsce w szkole. – Szkoła musi być wolna, wolna od ideologii, ale szkoła to także miejsce, gdzie uczymy samorządności i samodzielności, i poszanowania dla demokracji. I nie może być sytuacji, w której uczeń otrzymuje fatalną lekcję od tych polityków, którzy łamią zasady demokracji, którzy sprzeniewierzają się konstytucji i którzy niszczą wszystko to, co jest naszym wspólnym dorobkiem od 1989 r. Na to nie możemy pozwolić – powiedział Broniarz.

 

Cała relacja z Marszu Wolności”, zatytułowana –  „Marsz Wolności” przeszedł przez Warszawę. Rozbieżne dane dot. frekwencjiTUTAJ

 

 

Ci co tam byli – znają prawdę. Wiedzą jak tam było także ci, którzy swe informacje czerpią z wiarygodnych źródeł. Ale są i tacy, którzy oglądają jedynie TVP, lub co gorsze – TV Republika. Oto informacja, jaką ta ostatnia upowszechnia:

 

TV „Republika” – Spektakularna,12- tysięczna klapa Marszu Wolności. To oznaka czasu…

 

P.s.

Ale felieton, tradycyjnie  jeszcze dzisiaj będzie!Zostaw odpowiedź