„Dziennik Łódzki” zamieścił dzisiaj (29 kwietnia 2022 r.) b. bogato ilustrowaną (157 zdjęć!) informację Magdaleny Jach, zatytułowaną Maturzyści już ze świadectwami – w piątek 29 kwietnia łódzkie szkoły skończyło 5,8 tys. uczniów”. Oto fragmenty tego tekstu i wybrane zdjęcia autorstwa Krzysztofa Szymczaka:

 

 

[…] Blisko 5,8 tys. łódzkich maturzystów pożegnało się w piątek, 29 kwietnia ze swoimi szkołami. W liceach i technikach – już bez pandemicznych obostrzeń – odbyły się uroczystości rozdania świadectw dla ostatnich klas. Do swoich szkół absolwenci wrócą – ale już tylko na egzaminy. Matura zacznie się tuż po majówce – 4 maja.

 

Technikum nr 3 opuściły wczoraj cztery klasy absolwentów.

Jeszcze nie czujemy tego, że to już koniec – mówili. – Tęsknić pewnie będziemy, ale na razie – z jednej strony już ulga, że udało się szkołę skończyć, ale z drugiej – wciąż trzeba się uczyć do egzaminów.

 

 

Podczas uroczystości dyrekcja wręczyła świadectwa z wyróżnieniem za najlepsze wyniki w nauce.

 

Otrzymali je absolwenci z najwyższą średnią – mówi Beata Świderska, dyrektor Technikum nr 3. – Wśród nich jest Olena, która nie wróciła do nas z Ukrainy po feriach. Postanowiła, że zostanie tam i będzie wspierać swój kraj w walce. Ale nauczyciele pozostali z nią cały czas w kontakcie, przekazywali jej materiały z zajęć, a ona – uczyła się sama i zaliczała wszystkie przedmioty. W ten sposób zdalnie skończyła szkołę i to z doskonałymi wynikami. […]

 

 

 

Ponadto docenieni i nagrodzeni zostali uczniowie, którzy wyróżnili się swoją działalnością w wolontariacie, krwiodawstwie, samorządzie szkolnym, a także w sporcie.

 

Ze wszystkich jesteśmy dumni i bardzo im dziękujemy – podkreśliła dyr. B. Świderska.

 

Zarówno ona, jak i wszyscy nauczyciele oraz młodsi koledzy życzyli im powodzenia na maturze i w dorosłym życiu. Na szczęście podarowali im breloki z czterolistną koniczynką. […]

 

 

W liceach i technikach po majówce do ławek zasiądą wyłącznie maturzyści – 4, 5 i 6 maja zaplanowane są największe egzaminy: polski, matematyka i angielski. Dlatego w tych dniach pozostali uczniowie klas młodszych mają wolne. Dla nich majówka wydłuży się zatem aż do 8 maja. Podobnie będzie, ale tylko w niektórych podstawówkach, jeśli ustalone zostały wtedy dni bez lekcji przyznane z tzw. puli dyrektorskiej. Do pozostałych uczniowie wrócą 4 maja.

 

 

 

Cały artykuł  Maturzyści już ze świadectwami – w piątek 29 kwietnia łódzkie szkoły skończyło 5,8 tys. uczniów”TUTAJ

 

 

 

Źródło: www. dzienniklodzki.pl

 Zostaw odpowiedź