Na stronie „Dziennika Łódzkiego” znaleźliśmy informację, zatytułowaną „Poprawka matury 2020. We wtorek poprawiali egzaminy maturalne”. Oto obszerny fragment tego tekstu:

 

[…] Najwięcej maturzystów, bo aż 2696 zdawało poprawkę z matematyki, 591 z polskiego, 358 z angielskiego, 23 z niemieckiego. Pojedyncze osoby miały poprawki z francuskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego[…] Jest ich w sumie 3671.

 

Wszyscy zdawali egzamin w jednym terminie, we wtorek 8 września o godzinie 14.00. Zwykle matury poprawkowe rozpoczynały się o godz. 9.00. Wielu osobom spodobał się ten popołudniowy termin.

 

Foto:www. zsbt-lodz.pl

 

Egzamin maturalny w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Łodzi. Czerwiec 2020.

 

-Nauczyciele mogą od rana normalnie prowadzić lekcję, później pilnować maturywyjaśniała nam Elżbieta Kuskowska, dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Łodzi.

 

Na przykład w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Łodzi maturę poprawkową zdawały trzy osoby, każda z innego przedmiotu. Do przeprowadzenia poprawkowego egzaminu potrzebne były dwie sale. W innej odbył się egzamin z języka obcego. A poprawiający polski i matematykę pisali poprawkę w tej samej sali.

 

Egzaminy poprawkowe w województwie łódzkim organizuje 355 szkół.Trwały tylko jeden dzień i miały formę ustną.[…]

 

 

Cały artykuł Poprawka matury 2020. We wtorek poprawiali egzaminy maturalne”   –   TUTAJ

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

Wyniki matury poprawkowej opublikowane zostaną w środę 30 września. Będzie można je poznać bez wychodzenia z domu – za pośrednictwem strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej przeznaczonej dla maturzystów.

 Zostaw odpowiedź