W poniedziałek, 15 września, w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego otwarty został Łódzki Salon Maturzystów. Uczelnię już od godziny ósmej rano otaczał wianuszek młodzieży, która przyjechała z całego województwa na spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej poświęcone przygotowaniom do matury 2015, na rozmowy z przedstawicielami uczelni, na indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi.

 

Salon 2

       Foto:www.kuratorium.lodz.pl

 

Jesteście tu dzisiaj najważniejsi. Zachęcamy, abyście wysoko stawiali sobie poprzeczkę wymagań i dyscypliny w maturalnym roku, bo tylko w ten sposób możecie zrealizować osobistą wizję kariery – mówił gospodarz tegorocznego Salonu, prof. dr hab. Jarosław Płuciennik, prorektor ds, Programów i Jakości Kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Więcej o tym wydarzeniu w informacji „Łódzki pociąg do kariery” na stronie www.salonmaturzystow.pl

 


O Salonie Maturzystów zamieszczono także informację na stronie Łódzkiego Kuratorium Oświaty. Oto jej fragmenty:

 

Do Łodzi zawitał już po raz dziewiąty Salon Maturzystów. W tym roku impreza organizowana przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” korzysta z gościnności Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników spotkali się na Wydziale Zarządzania tej uczelni.

 

Kto z was już wie, co i gdzie będzie studiować? – zapytał na powitanie prof. Jarosław Płuciennik, prorektor UŁ ds. programów i jakości kształcenia. Ręce podnieśli tylko nieliczni maturzyści. Prorektor życzył wszystkim gościom salonu dobrych wyborów, czyli studiów, które pozwolą rozwinąć zainteresowania, a po dyplomie – szybko znaleźć pracę. […]

 

Salon 1
Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

W Łodzi salon urósł już do rangi imprezy, na którą młodzież czeka. W zeszłym roku odwiedził go co drugi łódzki maturzysta. W tegorocznej edycji – oprócz przedstawicieli OKE i uczelni – uczestniczą również eksperci rynku pracy, doradcy edukacyjni i psychologowie.

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.plZostaw odpowiedź