Foto:www.znp.edu.pl

 

Konferencja prasowa przedstawicieli Komitetu Referendalnego w Sejmie (23.05)

 

 

Przedstawiciele Komitetu Referendalnego zaapelowali do Marszałka Sejmu o skierowanie wniosku o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji na najbliższe posiedzenie Sejmu, które rozpocznie się w środę, 24 maja br.

 

Już ponad miesiąc temu złożyliśmy obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum szkolnego wraz z podpisami! Żądamy referendum!mówił Sławomir Broniarz, prezes ZNP.Na referendum nie jest za późno. To jest najlepszy czas, by Polacy wypowiedzieli się na temat deformy Anny Zalewskiej. Rodzice nie godzą się na chaos, bałagan, na nieprzygotowane podstawy programowe i podręczniki, na edukacyjny eksperyment, który rusza „od środka” cyklu kształcenia. Tego chaosu nie było w programie Prawa i Sprawiedliwości!

 

Dorota Łoboda przypominała o kolejnych protestach.Nie poddajemy się, żądamy referendum na Dzień Matki! W piątek, 26 maja w wielu miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy odbędą się pikiety pod hasłem: „Na Dzień Dziecka / Na Dzień Matki / Referendum, a nie kwiatki!”.

 

W Warszawie rodzice i nauczyciele spotkają się przed wejściem do Metra Centrum o godz. 18.00. – Nie damy sobie wmówić, że na referendum jest za późno – podkreśla Dorota Łoboda. – Dołączcie do nas 26 maja. Żądamy referendum! Od wielu miesięcy nawołujemy, by minister Anna Zalewska posłuchała nauczycieli i rodziców, protestujących przeciwko reformie edukacji mówiła posłanka PO Urszula Augustyn. – Zależy nam na debacie o reformie edukacji. To, jak ważny jest to temat, pokazuje ostatnie badanie, z którego wynika, że 62 proc. badanych uważa, iż w sprawie reformy edukacji powinno się odbyć głosowanie w ogólnopolskim referendum.

 

 

Źródło: www.znp.edu.plZostaw odpowiedź