Inicjatywa ministerstwa edukacji nie stała się dziś „tematem dnia” polskich mediów. Oto co udało się nam odnaleźć w internecie o tym wydarzeniu:

 

 

Na portalu ONET:

 

Foto: www.wiadomosci.onet.pl

 

Kilkuset uczniów Prywatnych Żeńskich i Męskich Szkół im. Cecylii Plater-Zybertówny, wraz z nauczycie- lami, odśpiewało dziś hymn narodowy na placu Konstytucji w Warszawie. W ten sposób, podobnie jak 24 tysiące innych placówek edukacyjnych w naszym kraju, dzieci uczciły 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Akcję „Rekord dla Niepodległej” zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy MEN. Jej celem było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli i szkół w kraju i za granicą. Akcja rozpoczęła się dziś wszędzie o symbolicznej godzinie 11.11. […]

 

W akcji „Rekord dla Niepodległej” wzięło udział blisko 24 tysiące szkół w całej Polsce, a nawet poza jej granicami.

 

 

Cała informacja „Dzieci śpiewały hymn narodowy. Akcja „Rekord dla Niepodległej”    –   TUTAJ

 

Źródło: www.wiadomosci.onet.pl

 

 

 

Próżno byłoby szukać na stronie MEN relacji z tego „śpiewu na trzy – cztery”. Oto jeszcze dwa doniesienia o tym, jak realizowano to śpiewanie „w Polsce”:

 

 

Głowno dołączyło do akcji “Rekord dla Niepodległej”

 

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokółce włączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej”.

 

 

 

Ale były także szkoły, które miały własne pomysły na uroczyste, ale i niewymuszone, świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś – wprost z facebook’a – mamy taki przykład uroczystości, zorganizowanej przez XI LO, wspólnie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 28 w budynku przy Kopcińskiego 54. Oto próbka zdjęć i informacja o tym wydarzeniu jego organizatorów:

 

 

 

Było patriotyczne śpiewanie

 

 

 

Były tańce „z epoki”

 

 

 

Widownia tych występów. W pierwszym rzędzie siedzi „szefostwo” szkół- współorganizatorów: dyrektorki gimnazjów i dyrektor liceum.

 

 

KTO CHCE, TEN MOŻE. KTO CHCE, TEN ZWYCIĘŻA.

 

Pod tymi słowami Józefa Piłsudskiego zaczęliśmy wspólnie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 28 i XI LO w budynku przy Kopcińskiego 54 świętować stulecie odzyskiwania niepodległości. Wspólne śpiewanie pieśni legionowych i qiuz historyczny. Było wspaniale.

 

 

Źródło: www.facebook.com/permalinkZostaw odpowiedź