W piątek w kraju obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, ustanowiony przez Sejm w 2013 roku.” – informuje portal  oswiata.abc.com. Dalej dowiadujemy się, że Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska świętowała go w przedszkolu publicznym Nr 8 „Pod Stokrotką” w Tarnowie (woj. małopolskie). Oto fragmenty tej informacji:

 

dzien-przedszkolaka

 

Po uroczystości marszałek Sejmu powiedziała dziennikarzom, że ustanowione przez parlament święto służy zwróceniu uwagi na to, jak bardzo potrzebna jest edukacja przedszkolna. „Dzisiejsza obecność w tym przedszkolu pokazuje, że nawet najlepsza opieka babć, cioć i mamy nie da dzieciom takich szans rozwoju, jak udział w zajęciach przedszkolnych” – dodała.

 

Kidawa-Błońska zwróciła uwagę, że nawet najmniejsze dzieci dobrze odnajdują się w przedszkolu, gdzie mogą uczestniczyć w zajęciach i zabawach ze swoimi rówieśnikami. „Cieszy mnie to, że od 2017 r. każde dziecko w wieku trzech lat, jeżeli jego rodzice wyrażą na to zgodę, znajdzie miejsce w przedszkolu i mawiałabym rodziców do tego, bo jeżeli myślą o dobrym rozwoju dzieci to przedszkole jest bardzo potrzebne” – mówiła.

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm uchwałą z 13 września 2013 r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka; obchodzony jest co roku 20 września (w tym roku wypada on w niedzielę). Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

 

Idea organizacji Dnia Przedszkolaka narodziła się w środowisku dyrektorów łódzkich przedszkoli. Po raz pierwszy uroczystości z okazji tego dnia odbyły się w Łodzi 20 września 2010 r. Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił rzecznik praw dziecka Marek Michalak.[…]

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 

 

List RPD z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2015  –  TUTAJ

 

 

Zobacz także: Ogólnopolski Dzień PrzedszkolakaZostaw odpowiedź