Dzisiaj „Dziennik Łódzki” poinformował o aktualnej sytuacji w szkołach podstawowych artykułem Macieja Kalacha zatytułowanym „W Łodzi szkoły zamknięte, ale w Zgierzu otwarte. Ilu uczniów klas I-III przyszło w poniedziałek do zgierskich podstawówek?” Oto jego fragment:

 

[…] Urząd Miasta Łodzi, jak na razie, nie skorzystał z możliwości częściowego uruchomienia podstawówek. Magistrat czeka na pełne wyniki testów grupy pracowników żłobków i przedszkoli z sanepidu. *

 

Ta grupa była tam skierowana po wcześniejszych testach – opłaconych przez magistrat – aby, jak argumentowali przed weekendem urzędnicy UMŁ, zyskać pewną wiedzę o odsetku zakażonych wśród zajmujących się dziećmi.

130 miejsc w swoich szkołach podstawowych przygotował od poniedziałku Urząd Miasta Zgierza. 19 maja ta instytucja poinformowała, że warunkiem skorzystania z takiego miejsca jest dostarczenie odpowiedniego oświadczenia przez rodzica. Podstawówki przyjęły takie dokumenty dla 104 uczniów klas I-III.

 

Ale w poniedziałek okazało się, że w szkołach pojawiło się 33 małych zgierzan.

 

Miejskie podstawówki uruchomili także urzędnicy z Pabianic. […]

 

 

Cały artykuł „W Łodzi szkoły zamknięte, ale w Zgierzu otwarte” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

*Dziś w południe „Radio Łódź” poinformowało: „Pracownicy przedszkoli i żłobków przeszli testy genetyczne na obecność koronawirusa. Są zdrowi.”

 

Foto:Dorota Matyjasik [www.radiolodz.pl]

 

Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński.

 

 

Pracownicy łódzkich żłobków i przedszkoli, u których wcześniej wykonano testy przesiewowe, serologiczne, a ich wynik wyszedł pozytywny, są zdrowipoinformował wojewoda Tobiasz Bocheński. Wszystkie te osoby poddano później testom genetycznym.

 

To jedyne wiarygodne testy i są już wyniki większości przeprowadzonych badań. – Żadna z tych osób nie jest chora i to jest dobra wiadomość. Oczywiście powinniśmy pochylić się nad tym, że te osoby przez pewien czas żyły z myślą, iż mogą być chore, na pewno dla nich i dla ich rodzin nie była to komfortowa sytuacja – mówi wojewoda.

 

Wojewoda dodaje, że wyniki dotyczą 312 pracowników łódzkich żłobków i przedszkoli. To 70 procent wszystkich poddanych wcześniej testom przesiewowym, a teraz genetycznym. […]

 

Cały artykuł „Pracownicy przedszkoli i żłobków przeszli testy genetyczne na obecność koronawirusa. Są zdrowi.” 

                                                                                                                                                                – TUTAJ

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 

 

 

Komentarz redakcji:

 

Na oficjalnej stronie UMŁ dziś do godziny 15:00 nie zamieszczono żadnej informacji o najnowszych wynikach tesów u 312 pracowników łódzkich żłobków i przedszkoli:

 

 

UWAGA!

 

Na stronie UMŁ dopiero o godz.15:36 pojawił się komunikat: Od wtorku miasto przywraca funkcjonowanie kolejnych żłobków i przedszkoli.” Oto jego fragmenty

:

U kolejnych pracowników miejskich żłobków z niepewnym wynikiem testu przesiewowego na obecność koronawirusa testy dały wynik negatywny. To oznacza, że od wtorku 26 maja możemy otworzyć 9 kolejnych żłobków:

 

 

Na ten moment chęć ponownego oddania dzieci do żłobków zadeklarowali pojedynczy rodzice. W tych, które uruchomiono do tej pory również przyprowadzane jest po kilkoro dzieci. W Łodzi mamy 32 miejskie żłobki, które w normalnym okresie przyjęłyby prawie 3000 maluchów.

 

Przypomnijmy, że w ub. tygodniu ruszyło 7 placówek: przy ul. Sienkiewicza 109, Warneńczyka 5/7, Karolewskiej 70/76, Marusarzówny 9, Lelewela 11, Odyńca 35 oraz Elsnera 12.

 

Otwarcie przedszkoli

 

We wtorek 26 maja już działają lub rozpoczynają działalność następne placówki:

 

 

[Plik pdf z wykazem czynnych od 26 maja przedszkoli – TUTAJ]

 

Źródło: www.uml.lodz.pl/aktualnosci/

 

 

 Zostaw odpowiedź