Z rzadka bo z rzadka, ale i na stronie Łódzkiego Kuratorium Oświaty można znaleźć wartą upowszechnienia informację o dobrych praktykach w naszych szkołach. Oto obszerny fragment takiego komunikatu, zatytułowanego „Dlaczego warto czytać książki”:

 

Książki były głównym tematem spotkania w IV Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto je czytać? I dlaczego tak wielu z nas ich nie czyta?

 

Foto:www.kuratorium.lodz.pl

 

BOOKmystery to akcja społecznościowa, która ma zachęcić ludzi do sięgania po książki. W Łodzi prowadzą ją uczniowie IV LO.

 

Licealiści przebierają się za postaci ze znanych powieści i spacerują po ulicy Piotrkowskiej. Rozwieszają plakaty z literackimi zagadkami. Prowadzą stronę internetową, na której publikują m.in. recenzje ostatnio przeczytanych książek. – Dzielimy się z ludźmi naszą pasją i zachęcamy do czytaniadeklarują zgodnie Dagmara i Bartek.

 

W czwartek w liceum przy ul. Pomorskiej zorganizowali spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania. Gośćmi byli Łódzka Wicekurator Oświaty Elżbieta Ratyńska i prorektor Uniwersytetu Łódzkiego, literaturoznawca prof. Tomasz Cieślak.

Książka ma zakładkę, pachnie, czasami jest podniszczona. Namawiam do zaprzyjaźnienia się z tym małym przedmiotem, który dostarcza olbrzymiej wiedzy i wielu wzruszeńpowiedziała na powitanie dyrektor IV LO Katarzyna Felde.

 

– „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Do tych słów Umberto Eco dodałabym jeszcze, że żyje wyjątkowo mówiła Elżbieta Ratyńska. Pani wicekurator przekonywała młodzież, że powodów do czytania jest tyle, ile dobrych książek. – Wzbogacamy słownictwo, pogłębiamy wiedzę, poruszamy wyobraźnię, poprawiamy pamięć, rozwijamy empatię, lepiej rozumiemy świat – wyliczała zalety obcowania z książkami. […]

 

 

Cała informacja „Dlaczego warto czytać książki” – TUTAJ

 

 

Źródło:www.kuratorium.lodz.plZostaw odpowiedź