Dziś zajrzymy na fanpage naszej zaprzyjaźnionej (już obudzonej) Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi. A po zamieszczanych tam informacjach widać, że dzieje się tam wiele wartych upowszechnienia wydarzeń. I tak – jedynie z ostatnich kilku dni –  prezentujemy, po kolei:

 

7 listopada zamieszczono notatkę i zdjęcia , dokumentujące finał szkolnego projektu „NIE ŁADUJ-ZAGADUJ!  Stop fonoholizmowi!”:

 

 

[…] Debata rozpoczęła się od projekcji filmu przedstawiającego bardzo pesymistyczną wizję przyszłości, w której zatracenie się w używaniu smartfonów i mediów społecznościowych doprowadza do upadku ludzkości.

 

 

 

W trakcie debaty odpowiedzieliśmy na pytania:

 

Czy my ludzie nie za bardzo zatraciliśmy się w używaniu telefonów i mediów społecznościowych?
>Jaki wpływ mają telefony i media społecznościowe na nasze relacje z ludźmi w rzeczywistym świecie?
>Jakie inne zagrożenia wynikają z nadmiernego używania smartfonów?
>W jaki sposób powinniśmy korzystać ze smartfonów, aby były one dla nas dobrodziejstwem i działały na naszą korzyść?

 

 

Następnie podjęliśmy dyskusję, jakie konkretne zasady dotyczące używania smartfonów powinny obowiązywać w naszej szkole i dlaczego? Czy uczniowie na przerwach powinni korzystać w sposób nieograniczony ze smartfonów, czy powinniśmy wprowadzić ograniczenia, bądź zakaz korzystania ze smartfonów i dlaczego?

 

 

Doszliśmy do wniosku, że całkowity zakaz używania telefonów nie jest dobrym pomysłem. Wszyscy jednak są zgodni, co do tego, że z dobrodziejstw cywilizacyjnych należy korzystać rozsądnie i z umiarem. W najbliższym czasie w naszej szkole odbędzie się spotkanie przedstawicieli Rady rodziców, Samorządu uczniowskiego oraz nauczycieli, na którym wypracujemy nowe zasady korzystania z telefonów komórkowych na terenie szkoły.

 

 

 

Kolejny temat  (zamieszczone wczoraj): „Dzieci nie ryby i swój głos mają”.

 

Przez ostatnie dwa dni nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach fotograficznych, które poprowadził dla nich p. Andrzej Lisowski – dziennikarz, autor wielu książek i przewodników.

 

 

 

 

 

 

Spotkanie to odbyło się w ramach projektu „Dzieci nie ryby i swój głos mają. Na zajęciach tych uczniowie poznawali tajniki dobrej fotografii, eksperymentowali i tworzyli  To było fantastyczne spotkanie! Panie Andrzeju, dziękujemy

 

 

I jeszcze z wczorajszego dnia:

 

Dzisiaj szkolne koło <Masterchef 81> siekało i blendowało. Powstały przepyszne malinowo-truskawkowo-bananowe koktaile. Wszystkim je polecamy jako zastępstwo dla słodzonych jogurtów. My już wiemy, że zawsze należy czytać etykiety na produktach. Dzisiaj było wyjątkowo smacznie! To widać nawet na naszych buziach.

 

I fotki to dokumentujące:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z wykorzystaniem tekstów i zdjęć

z fanpage SP nr 81

zredagował Włodzisław Kuzitowicz

 

 



Zostaw odpowiedź