Do „Obserwatorium Edukacji” informacja o tym wydarzeniu dotarła za późno, abyśmy mogli w nim uczestniczyć i przygotować relację – w oparciu o własne materiały. Jednak nie zrezygnowaliśmy z zamiaru spopularyzowania wartych nagłośnienia inicjatyw Stowarzyszenia Centrum Wsparcia Terapeutycznego, które od kilku lat prowadzi Świetlicę Podwórkową przy ul. Pomorskiej 54.

 

1

 

Jedną z nich jest program „Wyciągamy dzieci z bram”, którego wakacyjnymi formami są wycieczki, organizowane dla dzieci z obszaru ulic: Północnej, Kamińskiego, Jaracza, Kilińskiego, Włókienniczej, Wschodniej i Pomorskiej.

 

2

Oto Tomasz Adamkiewicz – renowator,  motorniczy i właściciel tramwaju, bez którego nie byłoby tej wycieczki.*

 

 

Zapraszamy do  fotorelacji z wycieczki po Łodzi, odbytej 20 lipca zabytkowym tramwajem

 

4

 

3

 

5

 

7

 

Zamiast podsumowania  –  recenzja wycieczki „piórem” jej uczestników:

 

 

8

 

 

Na fanpage’u  <Świetlica Podwórkowa PI>  można obejrzeć fotorelacje także z innych wycieczek –  TUTAJ

 

 

 

* Tomasz Adamkiewicz to prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Jest on także jedynym w Polsce właścicielem prywatnego tramwaju. Jego pojazd marki „sanok”, wyprodukowany w latach dwudziestych, kursował po Łodzi jeszcze przed II Wojną Światową, ale jeździł jeszcze w latach siedemdziesiątych ub. wieku. Pan Tomasz odnalazł go na łódzkich działkach, gdzie pełnił rolę altanki. Po kilkunastu latach remontów przywrócił go do stanu, w jakim można go dziś oglądać. Po odnowieniu wagonu i uzyskaniu uprawnień kierowania nim, pan Tomasz Adamkiewicz dostał zgodę na korzystanie z torów miejskich i organizuje nim wycieczki.

 

 

 

Na podstawie informacji i zdjęć dostępnych w Internecie

zredagował Włodzisław Kuzitowicz

 

 Zostaw odpowiedź