W miniony piątek, 20 kwietnia, niestrudzone w swych pomysłach nauczycielki Przedszkola Miejskiego nr 208 zorganizowały kolejną imprezę dla Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych. Tym razem był to happening, który pod hasłemNie traktuj smogu jak smoka z bajki”, odbył się z udziałem dzieci z przedszkola organizatorek, oraz Przedszkoli Miejskich nr: 8.12, 36, 57, 98, 109 , 133 i 170..

 

 

 

Przedszkolaki ze swymi opiekunkami manifestowały „w dobrej sprawie” – najpierw na Placu Wolności, gdzie dzieci wypowiadały się na temat smogu: czym jest i jak powstaje, a następnie  korowód młodych demonstrantów  przemaszerował fragmentem ulicy Piotrkowskiej, z transparentami, zwracającymi uwagę na problem zanieczyszczonego powietrza. Jednym z bardziej „wpadającym w oko” był transparent z hasłem „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”

 

 

 

Wydarzenie to przez blisko godzinę  przykuwało uwagę mieszkańców Łodzi, którzy mogli obserwować wielobarwny korowód przedszkolaków, słuchać haseł wykrzykiwanych przez uczestników happeningu, a także przyłączyć się do manifestujących dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

Młodzi manifestanci rozdawali ulotki informujące co to jest smog i jak można ograniczyć jego powstawanie

 

 

 

Niezależnie od tej spektakularnej akcji, w przedszkolu nauczycielki rozmawiały z dziećmi o smogu, skąd się bierze, jak z nim walczyć. Dzieci rysowały świat okryty smogiem i świat uwolniony od tej plagi.

 

 

 

Na podstawie materiałów

nadesłanej przez Magdalenę Grzanek – nauczycielkę w PM nr 208 w Łodzi

relację zredagował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź