Funkcjonowanie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (stan na 28.09, godz. 14.00)

 

Źródło: www.facebook.com/ministerstwo.edukacji

 

Na portalu GAZETA.PL zamieszczono artykuł Aleksandry Szarpak „Szkoły zostaną ponownie zamknięte? MEN uważa, że to nie jest konieczne, ale eksperci są innego zdania”. Oto jego fragmenty:

 

[…] Szef MEN Dariusz Piontkowski ostatnio wyjaśnił, skąd decyzja o powrocie do tradycyjnej formy zajęć. – Dane, które mamy, pokazują, że kształcenie na odległość ma jednak pewne mankamenty i warto o nich pamiętać. Stąd decyzja o powrocie dzieci do szkół przyznał 24 września w rozmowie z „Polskim Radiem”. W sobotę 26 września wyjaśnił, że rząd nie chciałby powrotu do nauczania zdalnego*.

 

Wolelibyśmy uniknąć zamykania szkół na dłuższy czas powiedział Piontkowski. Tymczasem dr Franciszek Rakowski z Uniwersytetu Warszawskiego, współautor modelu dotyczącego epidemii przygotowanego na zlecenie rządu, w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” przyznał, że otwarcie placówek przyczyniło się do wzrostu zakażeń w naszym kraju. Jeden z powodów to otwarte szkoły. Proszę pamiętać, że testy wychwytują tylko część chorych – my szacujemy, że realnie jest ich 6 razy więcej. Rośnie też liczba zgonów – wyjaśnił. […]

 

Jedną z metod, która według naszych obliczeń zadziała, byłoby zamykanie wszystkich szkół w tych powiatach, w których jest ponad 6 przypadków na 10 tys. Obecna metoda jest łagodniejsza, ale być może niewystarczająca – przyznał w rozmowie z „DGP”. – Liczba chorych może bardzo szybko rosnąć. Zanim wirus nie odpuści, trzeba regulować „ruchem” – czyli uniemożliwiać łatwe rozprzestrzenianie wirusa. Tutaj mogą pomóc działania administracyjne, tam, gdzie jest najwięcej chorych – powiedział.

 

 

 

Cały tekst „Szkoły zostaną ponownie zamknięte? MEN uważa, że to nie jest konieczne, ale eksperci są innego zdaniaTUTAJ

 

 

Źródło: www.edziecko.pl

 

 

*Pogrubienia i podkreślenia fragmentów cytowanego tekstu – redakcja OEZostaw odpowiedź