Foto:www.facebook.com/OSKKOedupl

 

 

W sobotę uczestnicy XIV Konferencji OSKKO do obiadu kontynuowali swe prace w siedzibie Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ  przy ul. Prof. St. Łojasiewicza. Także i dzisiaj w auli 103 pierwszy wykład wygłosił łodzianin – dr hab. Jacek Pyżalski, który tym razem, w ramach wykładu zatytułowanego „JASNA STRONA PLANETY – CO DOBREGO ROBIĄ DZIECI I MŁODZIEŻ I OD CZEGO TO ZALEŻY?” mówił – niejako na przekór obiegowym opiniom i kolportowanym poglądom, nagłaśniającym negatywne zjawiskach i zagrożenia – o pozytywnych trendach obserwowanych w środowisku młodzieży i badaniach, nie potwierdzających upowszechnianej „czarnej wizji” młodego pokolenia.

 

 

Foto:www.facebook.com/OSKKOedupl/

 

Dr hab. Jacek Pyżalski w trakcie wykładu

 

Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości na stronie OSKKO pojawi się wideo z rejestracją tego wykładu.

 

 

Jednak  bezsprzecznie najważniejszą dla głównego celu tego spotkania kadry kierowniczej polskiej oświaty była – jak ją nazwali organizatorzy – PRZEDDEBATA PROGRAMOWA, czyli  ROZMOWA O SZKOLE. Dyskusja miała na celu wypracowanie stanowiska konferencji wobec zapowiedzianych zmian w oświacie..

 

 

Foto: Bogusław Olejniczak

 

Słowo wstępne wygłosił dr Antoni Jeżowski. Dalej mówili paneliści. Potem licznie zabierali głos uczestnicy „z sali”. Zdecydowanie przeważały głosy negatywnie oceniające reformę rządu PiS, ale padło kilka głosów, podnoszących jej pozytywne skutki. My zacytujemy autosyntezę wypowiedzi jednego z jej uczestników:

 

Wszystkim żal, mamy poczucie dyskomfortu po tym co stało się z gimnazjami. Szkoda dorobku dyrektorów tych szkół w budowaniu zespołów nauczycielskich. Oni są specjalistami w tej dziedzinie…

 

Biorę udział w tej dyskusji. Boję się, że przegadamy sprawę… . Czuję się dzisiaj jakbym brał udział w pogrzebie. Mogiła jest jeszcze otwarta. Jakie wspomnienia zachować po zmarłym…  Nie chcę brać udziału w stypie.

 

Po godzinie 14. uczestnicy przenieśli się do obiektu przy ul. ul. Gronostajowej, gdzie – po obiedzie – kontynuowano obrady, w tym także debatę na temat stanowiska konferencji w sprawie zmian w oświacie.

 

 

Gdy tylko zostanie wypracowane ostateczne stanowisko OSKKO i zamieszczone na stronie internetowej stowarzyszenia –  niezwłocznie powiadomimy o tym naszych czytelników.

 

 

 

W oparciu o dostępne materiały

opracował Włodzisław Kuzitowicz

 



Zostaw odpowiedź