Dzisiaj proponujemy„wypisy” z postów  dr Marzeny Żylińskiej, zamieszczanych w tym tygodniu na Jej fejsbukowym profilu:

 

A ja dziś jestem w Zduńskiej Woli w LO nr 1, gdzie uczniowie pracują w grupach i mogą uczyć się od siebie nawzajem. Przed chwila Adam powiedział takie zdanie: „Jeśli problem rozumie jedna osoba w grupie, to wszyscy to rozumiemy. I to bez stresu, na spokojnie”.

 

 

 

Klasa IId – lekcja matematyki, nauczycielka Anna Szulc

 

 

 

 

Lekcja matematyki w klasie w klasie IIIc w Zduńskiej Woli. Nauczycielka – Anna Szulc
Od konkretu do abstrakcji, czyli o tym, jak wykorzystać groch przygotowując uczniów do matury. Temat lekcji sformułowany przez uczniów : „Kąty w bryłach w praktyce”

 

 

 

Anka Szulc w swojej klasie w I.LO w Zduńskiej Woli

 

Anka Szulc od kilku lat szuka nowych rozwiązań. Korzysta z wielu źródeł. Jak widać na zdjęciu również z Porozumienia Bez Przemocy, ale również ze zdobyczy neurobiologii.

 

Jej celem jest stworzenie takich warunków, by uczniowie mogli wziąć na sobie odpowiedzialność za swój proces uczenia się, by obudziła się w nich ambicja, by nauczyli się, że sukces zależy od tego, czy nauczą się sami wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. W końcu największe odkrycia czy wynalazki były udziałem ludzi, którzy mieli pasje i potrafili realizować cele, które sobie sami wyznaczyli. Celem Anki Szulc jest wychowanie wewnątrzsterownych ludzi, którzy wiedzą, czego chcą i w życiu będą realizować własne, a nie cudze marzenia.

 

 

 

Na jednym ze zdjęć widać dzisiejszy sprawdzian, który pisała jedna z klas. Na samym dole widać punktację za poszczególne zadania. Uczniowie wiedzą, za jakie zadanie dostaną ile punktów.

 

 

Po napisaniu sprawdzianu uczniowie mówili, że był trudny i mieli mało czasu, ale do dziennika wstawione zostaną tylko te oceny, które będą ich satysfakcjonować. Jeśli ocena nie będzie odpowiadać ich aspiracjom, będą mogli pisać sprawdzian drugi raz, ale wtedy najwyższą oceną nie będzie już 6, ale 5, a za trzecim razem 4. Ale droga do poprawy słabej oceny zawsze pozostaje otwarta.   [Źródło: www.facebook.com/marzena.zylinska]

 

 



Zostaw odpowiedź