Foto: www.google.com

 

 

Na portalu money.pl znaleźliśmy bardzo interesującą informację: „Strajk nauczycieli to strata dla gospodarki. Od 15 do 156 mln zł każdego dnia”. Oto fragment tego tekstu:

 

 

Problem dla miliona rodziców i w skrajnym wariancie nawet 156 mln zł straty dla polskiej gospodarki. Każdego dnia. Jak wynika z szacunków money.pl, takie mogą być efekty protestu nauczycieli.

 

Skala strajku nauczycieli musi wymiernie wpływać na gospodarkę. Jak bardzo? Od 15 mln zł do nawet 156 mln zł dziennie – jak wynika z szacunków money.pl, tyle może kosztować strajk w przedszkolach i szkołach. To ewentualne utracone PKB Polski. Co warto podkreślić, wersja minimalna to nawet nie jest promil tego, ile polska gospodarka jest warta w ciągu roku. Wielomiesięczne strajki byłyby już jednak odczuwalnym ciosem.

 

W wariancie optymistycznym tydzień strajku to „tylko” 90 mln zł straty w PKB i 100 tys. osób uziemionych w domu. W wariancie pesymistycznym tydzień trwania strajku to strata dla gospodarki blisko 936 mln zł i ponad milion osób na urlopach. […]

 

Cały tekst Strajk nauczycieli to strata dla gospodarki. Od 15 do 156 mln zł każdego dnia”     –     TUTAJ

 

 

Źródło: www.money.plZostaw odpowiedź