Foto: Maciek Jaźwiecki/Agencja Gazeta [www.tokfm.pl]

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Dariusz Piontkowski podał najbardziej wyczekiwaną przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców informację: Przed wakacjami uczniowie nie powrócą już do tradycyjnych zajęć stacjonarnych.

 

Oto informacja o tej konferencji, jaką zamieszczono na stronie Radia TOK FM (bo na stronie MEN do chwili zamieszczania tego materiału – godzina 14:45 –  żadnej informacji o tym nie było):*

 

Jak poinformował podczas konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski dzieci nie wrócą do szkół w normalnym wymiarze do końca roku szkolnego – czyli do 26 czerwca. Do tego czasu obowiązuje zatem kształcenie na odległość, które zostało wprowadzone jako obowiązkowe 25 marca.

 

Terminy egzaminów (…) (od 8 czerwca będą odbywać się matury; od 16 czerwca zaś egzamin ósmoklasisty – red.) powodują przecież, że będzie to czas wolny od zajęć dydaktycznych, że w tych kilku dniach uczniowie czy to szkół średnich, czy szkół podstawowych nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało – kilka dni wolnych – co powoduje, że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach – wyjaśniał szef resortu.

 

Piontkowski przypomniał, że istnieje możliwość odbywania konsultacji, które będą mogły być organizowane do końca zajęć dydaktycznych. Ale już fizycznie, w dużych grupach, całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami – podkreślił. Wyraził także nadzieję, że powrót dzieci do szkół będzie możliwy od września.

 

 

Wideo z dzisiejszej konferencji prasowej w MEN – TUTAJ 

 

 

Źródło:www.tokfm.pl

 

 

*Oto, zamieszczony już po naszym materiale, komunikat na stronie MEN: „Organizacja roku szkolnego 2019/2020 do wakacji oraz letni wypoczynek TUTAJZostaw odpowiedź