cfec01acda8bd1aa2d54a3e9fda27925,640,0,0,0

Foto:www.google.pl

 

Jak do tej chwili jedynie z mediów można dowiedzieć się o tym co wczoraj podczas posiedzenia sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży uznała pani minister Zalewska za właściwe powiedzieć posłom, a na jakie pytania odpowiedzi nie udzieliła. Sprawozdania z tego posiedzenia na stronie Sejmu do tej chwili (6.09.16  godz. 22:30) nie zamieszczono. Jesteśmy skazani na to, co można znaleźć w Internecie.

 

Oto fragment artykułu „Pojawiały się zarzuty, że nastąpi absolutna katastrofa. Minister o reformie edukacji”, zamieszczonego na stronie tvn24.pl:

 

Szefowa MEN przedstawiła na posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży informację na temat projektowanych zmian w systemie oświaty, w tym propozycji rozwiązań strukturalnych i programowych. Zaznaczyła, że odpowiedź na pytania dotyczące szczegółowych rozwiązań posłowie poznają, gdy przedstawiony zostanie projekt nowelizacji, dotyczący ustroju szkolnego, czyli m.in. struktury szkół.

 

Dalej można przeczytać o tym iż „już na początku posiedzenia komisji minister Zalewska poinformowała, że nie poda szczegółów dotyczących reformy edukacji. – Nie będziemy mówić o szczegółach, bo istnieje niebezpieczeństwo dowolnego interpretowania każdego słowa – powiedziała.”

 

Autorzy artykułu, czerpiący z materiałów PAP, informują tam także, iż minister edukacji pytana była przez posłów, czy nie można przesunąć o rok wprowadzenia reformy, na co odpowiedziała, że nie jest to możliwe, ponieważ w 2018 r. będą wybory samorządowe, a w 2019 r. wybory parlamentarne.  

 

 

Cały artykuł  –  TUTAJ

 

UWAGA!

Do późnego wieczora 10 września 2016r. – mino że na stronie Sejmu zamieszczono 19  pełnych zapisów przebiegu posiedzeń komisji sejmowych, które obradowały także 5 września – nie ma jeszcze zapisu posiedzenia Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, o przebiegu którego informujemy powyżej. [WK]

 

 

Źródło: www.tvn24.plZostaw odpowiedź