Foto: www.echodnia.eu/radomskie/

 

Poniżej zamieszczamy fragmenty artykułu Magdaleny Raduchy, a konkretnie zebrane (i zapewne wybrane) przez nią opinie strajkujących nauczycieli, zamieszczone na portalu „Wirtualna Polska”, w materiale zatytułowanym „ZNP zawiesza strajk nauczycieli. Protestujący nie rozumieją decyzji. „Wystawiono białą flagę”:

 

 

Zawieszenie strajku nauczycieli. Oburzenie i złość

 

Absolutnie nie zgadzam się z tą decyzją. Ludzie są oburzeni i źli. – wyznaje pani Mirka, nauczycielka przedszkola w Łodzi. -Znam kilkuset nauczycieli. Żaden nie jest zadowolony. Wystawiono białą flagę – dodaje. – Przegraliśmy jako społeczeństwo. Edukacja przestała być ważna. Ekonomicznie grozi nam los Grecji, a ustrojowo – Korea Północna – stwierdza.

 

Strajk zawieszony, nie odwołany, ale do września pozbawią nas prawa do strajku. I we wrześniu zrywu nie będzie – ocenia nauczycielka. Wtóruje jej pani Agnieszka ucząca w liceum w Zabrzu. – Nikt we wrześniu nie wróci do strajku. To pewne – ocenia.

 

-Czuję się fatalnie. Jeszcze dziś widzieliśmy się z nauczycielami i nikt nie pomyślał nawet o takiej opcji. Mieliśmy strajkować jeszcze w maju. Szczerze – jestem w szoku – wyznaje pan Rafał, nauczyciel liceum z Wałbrzycha.

 

 

Nieco innego zdania jest pani Anna, nauczycielka szkoły średniej z Olsztyna. Czuję rozczarowanie i żal. Rozgoryczenie. Ale nie złość. Wiem, że to nie koniec. Pokazaliśmy, że potrafimy walczyć. Pokazaliśmy, że nie jesteśmy bezimienną masą, z którą można robić, co się chce – wyznaje WP.

 

Źródło: www.wiadomosci.wp.pl

 

 

O decyzji zawieszenia strajku szkolnego można czytać w „Dzienniku Łódzkim”:

 

 

[…] Związkowcy mieli świadomość, że rząd się nie ugnie i nie przedstawi już nowych propozycji. W ostatnich dniach ze strajku wycofało się wiele szkół.

 

Gdy w Sejmie szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przedstawiał rządowy projekt dotyczący klasyfikacji uczniów (posłowie przyjęli go w ekspresowym tempie o godz.15), szef ZNP Sławomir Broniarz mówił o „próbie finalnego demontażu polskiego systemu edukacji”. – Dlatego stajemy tu dziś przed państwem – my, nauczyciele, ale też rodzice i uczniowie – żeby ogłosić wspólną decyzję – od soboty zawieszamy strajk – oznajmił Broniarz. […]

 

 

 

Cały artykuł „Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz poinformował, że ZNP od soboty zawiesza strajk”    –    TUTAJ

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.plZostaw odpowiedź