W pierwszym dniu wakacji, w miejsce tekstu podsumowującego zakończony, trudny bo nietypowy, rok szkolny, proponujemy obejrzenie filmowej relacji z przeprowadzonej przez „Fundację Batorego” * debaty online, która odbyła się 22 czerwca. My dowiedzieliśmy się o niej na fanpage „Ja, Nauczyciel”, gdzie została udostępniona. Oto tekst, którym ów zapis został poprzedzony:

 

 

Alarm dla szkoły!

 

Przygotowywane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki zmiany w prawie oświatowym, zagrażają jakości pracy szkoły, stabilności i niezależności nauczania i wychowania oraz autonomii szkoły ograniczone zostanie prawo rodziców do wpływu na ofertę programową szkoły, a samorządy lokalne i inne organy prowadzące szkoły stracą wpływ na funkcjonowanie swoich placówek.

 

Konieczne jest publiczne mówienie o tych zagrożeniach. Dlatego też postawiliśmy zorganizować dyskusję z udziałem środowisk nauczycielskich, przedstawicieli i przedstawicielek organizacji społecznych zajmujących się edukacją, samorządowców i osób piszących na temat szkoły.

 

                   W dyskusji udział biorą:

 

Sławomir Broniarz (prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego)

Joanna Cieśla (tygodnik Polityka)

Renata Czaja-Zajder (Inicjatywa Protest z Wykrzyknikiem)

Magdalena Czarzyńska-Jachim (wiceprezydentka Sopotu)

Iga Kazimierczyk (Fundacja „Przestrzeń dla edukacji”)

Dorota Łoboda (Radna m.st. Warszawy, przewodnicząca Komisji Edukacji).

 

Spotkanie prowadzi Edwin Bendyk (prezes Fundacja Batorego)

 

 

Już w dniu debaty okazało się, że dołączył do jej uczestników Artur Urbański – wiceprezydent Elku

 

 

 

Zapis debaty „Alarm dla szkoły” TUTAJ

Relacja zaczyna się od 9’30” nagrania i trwa 1 godzinę i 40 minut.

 

 

*Odsyłamy także na fanpage „Fundacji Batorego”, gdzie można przeczytać i zobaczyć wiele innych tekstów i materiałów, dotyczących aktualnych problemów edukacji – TUTAJ

 Zostaw odpowiedź