Dzisiaj odbyła się w Warszawie konferencja prasowa ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zawodniacy”. To inicjatywa, która ma na celu promowanie picia wody wśród dzieci oraz ich rodziców i opiekunów.

 

W Polsce wzrasta liczba dzieci z nadwagą i otyłością, zwłaszcza w grupie wiekowej 6-11 lat. − Spowodowane jest to m.in. nieprawidłową dietą i spożywaniem nadmiernych ilości cukru zawartych w różnych, z pozoru nieszkodliwych, produktach spożywczych, takich jak choćby napoje – mówi dr n.med. Łukasz Balwicki z Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych. − Nadmiar masy ciała u dzieci może prowadzić do powstawania w przyszłości chorób sercowo-naczyniowych. Dlatego tak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u jak najmłodszych dzieci.

 

Kampania „Zawodniacy” realizowana przez Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych, organizację pożytku publicznego, ma informować o zaletach wody i zachęcać do jej spożywania zamiast słodzonych napojów dzieci w wieku szkolnym oraz dorosłych. Kampania finansowana jest częściowo ze środków Ministerstwa Zdrowia. W październiku w ramach programu uruchomiona została specjalna strona internetowa http://www.zawodniacy.pl/, na której znalazły się edukacyjne gry dla dzieci w wieku 6-11 lat oraz poradnik dla rodziców.

 

 

Więcej na ten temat na stronie Polskiego Towarzystwa Programów ZdrowotnychKomentarze niedostępne