O dziwo – nie „Dziennik Łódzki” i nie łódzki dodatek „Gazety Wyborczej, a „Rzeczpospolita” napisała o inicjatywie dr Jarosława Sułkowskiego z Katedry Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Łódzkiego, aby w łódzkich szkołach ponadgimnazjalnych organizować debaty uczniowskie wokół problemu kryzysu wynikłego z ostatnich decyzji Sejmu RP (minionej i obecnej kadencji) w sprawie składu i zasad działania Trybunału Konstytucyjnego. Debaty byłyby przygotowywane przy udziale studentów z Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego.

 

 

TK1

Foto:www.upload.wikimedia.org

 

 

Oto fragment tego artykułu, autorstwa Izabeli Kacprzak:

 

[…] – To akcja ewidentnie polityczna. Szkoda, że wydziały prawa nie angażowały się tak w obronę wartości konstytucyjnych, gdy likwidowano OFE lub podwyższano wiek emerytalnymówi poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Jak podkreśla, o politycznym aspekcie świadczy to, że rektorem Uniwersytetu Łódzkiego jest poseł PO prof. Włodzimierz Nykiel.

 

Ratusz nie zamierza zabraniać organizacji debat. – Licea ogólnokształcące oraz inne szkoły otrzymują liczne zaproszenia na debaty o różnej tematyce organizowane przez różne podmiotymówi Grzegorz Gawlik z biura prasowego miasta. […]

 

 

Cały artykuł  „Konflikt o TK schodzi do szkół”  –  TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.rp.plZostaw odpowiedź