Foto:Marek Borawski/Nasz Dziennik[wp.naszdziennik.pl]

 

Tomasz Rzymkowski – Sekretarz Stanu W MEiN

 

 

Portal < wnp.pl > (Wirtualny Nowy Przemysł – portal gospodarczy) zamieścił w sobotę (23 stycznia 2021r.) tekst, zatytułowany „Rzymkowski w „Naszym Dzienniku”: Zadbajmy o prestiż polskiej nauki”. Jako że oryginalny tekst na stronie „Naszego Dziennika” jest płatny – poniżej zamieszczamy fragmenty owej publikacji, czerpiąc ze strony portalu wnp.pl:

 

 

[…] Wiceminister wskazał, że konieczne jest wprowadzenie takich zmian w oświacie, żeby sprostały problemom rzeczywistości„*.

 

Nie będzie dzielenia dzieci na lepsze i gorsze. Każde z nich przy ciężkiej pracy może rozwinąć swoje umiejętności. To jest dla nas bardzo ważne. Chcemy, żeby Polacy mieli w pełni uzasadnione przekonanie, że szkoła w Polsce – na każdym poziomie – w sposób profesjonalny wywiązuje się ze swoich zadań. Dla nas każde dziecko jest ważne” – powiedział.

 

Rzymkowski ocenił, że „polska oświata nie działa tak, jak byśmy wszyscy tego chcieli”. „Wymaga istotnych korekt. Zmiany są nieuniknione. Ale na pewno nie będzie to rewolucja. Działania rewolucyjne nie byłyby tu wskazane” – dodał. [..]

 

Zaznaczył również, że szkoła musi być neutralna światopoglądowo, wolna od wszelkich ideologii”. „Centrum życia musi stanowić w nich prawda. Tylko wtedy nauka może się rozwijać, gdy bazuje na faktach i stara się odczytywać rzeczywistość taką, jaka ona jest. Mogę zapewnić, że nie skapitulujemy przed jakąkolwiek siłą, która próbowałaby poddawać dzieci indoktrynacji. Nie ma na to naszej zgody” – powiedział.

 

 

Cały tekst „Rzymkowski w „Naszym Dzienniku”: Zadbajmy o prestiż polskiej nauki” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.wnp.pl/parlamentarny

 

 

*Podkreślenia i pogrubienia fragmentów cytowanego tekstu – redakcja OE

 

 

 

Zobacz także:

 

Na stronie „Naszego Dziennika” wywiad z Tomaszem Rzymkowskim Recydywa eugeniki na zachodzie Europy. Oto jego jeden fragment:

 

[…]

 

Mariusz Kamieniecki: – Może rozpoczynając pogłębioną edukację, powinniśmy częściej sięgać do nauczania św. Jana Pawła II. Tam o wartości i ochronie życia ludzkiego było wszystko…

 

Tomasz Rzymkowski: – Dokładnie tak. Dlatego też takie właśnie zadanie stawia polskiej edukacji minister, profesor Przemysław Czarnek, aby nauczanie św. Jana Pawła II było obecne nie tylko w ramach lekcji języka polskiego. Nauczanie Polaka Papieża jest uniwersalne, traktuje o fundamentalnym prawidle godności osoby ludzkiej, tej przyrodzonej godności, która jest niezbywalna i którą trzeba na każdym kroku – zwłaszcza w perspektywie tych doświadczeń naszego narodu w XX wieku – traktować bardzo poważnie. Liczę, że są narody na świecie doświadczone również taką czy inną traumą, które również w taką inicjatywę polityczną, międzynarodową się zaangażują. Nie oglądając się na innych, musimy zacząć od naszego podwórka, od naszych dzieci, od naszej młodzieży, aby im te wartości wpoić, bo jak mówi mądre polskie przysłowie: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” […]

 

Cały zapis wywiadu z Tomaszem Rzymkowskim  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.naszdziennik.pl

 

 Zostaw odpowiedź