Foto: TFP Info[www.dziennikwschodni.pl]

 

Minister Przemysław Czarnek w  „Studio Polska” podczas wypowiedzi w dniu 13 czerwca 2020 roku, transmitowanej  przez TVP Info.  Po lewej stronie zdjęcie, które pokazywano „ na żywo” podczas programu.

 

 

Dzisiaj (5 lipca 2022 r.) „Gazeta Wyborcza” zamiesiła artykuł, informujący o kolejnej odsłonie sporu sądowego Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych z Przemysławem Czarnkiem. Oto jego fragmenty:

 

 

Miną jeszcze długie miesiące, zanim Sejm zagłosuje, czy ministra Czarnka pozbawić immunitetu

 

[…] – Udało się to, w co wielu nie wierzyło: nasze działania doprowadziły do wszczęcia procesu karnego przeciwko ministrowi Przemysławowi Czarnkowiinformuje Konrad Dulkowski, prezes zarządu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. […]Organizacja złożyła w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa przeciwko Czarnkowi prywatny akt oskarżenia. Poszło o głośną wypowiedź ministra na temat osób LGBT.

 

 „Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją.”

 

słowa te padły na antenie TVP Info 13 czerwca 2020 r. – przypomina Dulkowski.[…]

 

Konrad Dulkowski informuje, że sprawa karna przed sądem formalnie już się rozpoczęła. – Teraz nadszedł czas na pozbawienie ministra immunitetu, którym zasłania się przed odpowiedzialnością – dodaje.

 

Głosowanie nad pozbawieniem Przemysława Czarnka immunitetu odbędzie się na… grudniowym posiedzenie Sejmu. Dlaczego dopiero w grudniu? – Bo podobno takie są terminy, trzeba czekać. W ubiegłym roku sąd kilkukrotnie zwracał się do Sejmu w tej sprawie i nie otrzymywał odpowiedzi. Ale my jesteśmy cierpliwi i konsekwentnie dążymy do celu – tłumaczy w rozmowie z nami Dulkowski.[…]

 

 

 

Cały artykuł „Miną jeszcze długie miesiące, zanim Sejm zagłosuje, czy ministra Czarnka pozbawić immunitetu”  –  TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.warszawa.wyborcza.pl/warszawa/

 

 

 

 



Zostaw odpowiedź