W poniedziałek 5 czerwca na blogu <pedagog> jego autor zamieścił obszerną, wzbogaconą o własne refleksje, informację z trwających w dniach 2 – 4 czerwca V Polskich Dni Montessori – nauczyciel montessoriański w drodze”. Bardzo optymistycznie brzmi tytuł, jakim opatrzył ten wpis: „Po drodze mi z nauczycielami z pasją„. Oto początek tego postu:

 

 

Foto: www.sliwerski-pedagog.blogspot.com

 

Wczoraj zakończył się wyjątkowy Kongres na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego – V POLSKIE DNI MONTESSORI – NAUCZYCIEL MONTESSORIAŃSKI W DRODZE. Wielka to zasługa dr Małgorzaty Mikszy, która od 24 lat przewodniczy Polskiemu Stowarzyszeniu Montessori. Po kilku godzinach warsztatów metodycznych i psychopedagogicznych to właśnie ona dokonała porównania myśli włoskiej lekarki o nauczycielu z współczesną wizją i modelami polskiej pedeutologi. […]

 

Nie było przypadkiem miejsce tej konferencji, gdyż jej współorganizatorem, obok Polskiego Stowarzyszenia Montessori był Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ, którego dziekanem jest dr hab. Danuta Urbaniak-Zając, prof. UŁ.

 

Jako, że poza wspomnianym blogiem nie znaleźliśmy nigdzie informacji o tym wydarzeniu – odsyłamy Czytelników do strony organizatorów, na której można zapoznać się z bogatym, trzydniowym programem tego spotkania praktyków i w skromnym zakresie nauczycieli akademickich – jak to określił prof. Śliwerski w zamieszczonym w niedzielę poście, zatytułowanym „V Polskie Dni Montessori w Łodzi”. Oto fragment tego tekstu:

 

Prawie 300 nauczycieli, w tym także w skromnym zakresie nauczycieli akademickich, dyrektorów placówek opiekuńczych i edukacyjnych, dla których działań fundamentalna jest pedagogia Marii Montessori, uczestniczy przez trzy dni (2-4 czerwca 2017) na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego w perfekcyjnie przygotowanych przez Polskie Stowarzyszenie Montessori oraz Katedrę Teorii Wychowania UŁ sesjach wykładowych, warsztatowych, panelowych, by „doładować akumulatory” na dalsze lata pracy. […]

 

Źródło obu cytatów: www.sliwerski-pedagog.blogspot.comZostaw odpowiedź