WPROWADZENIE DO TEMATU

 

Dariusz Piontkowski – Minister Edukacji Narodowej – w wyborach 2019 roku kandyduje do Sejmu w okręgu nr 24 (woj. podlaskie), z listy nr 2 (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość) – z pierwszego miejsca.

 

Źródło:www.wnp.pl

 

 

x           x           x

 

 

Foto: www.facebook.com/ministerstwo.edukacji

 

Konferencja regionalna „Forum OSEregio” odbyła się dzisiaj w Białymstoku w Hotelu Ibis Styles, Aleja Piłsudskiego 25. Zamiast zapowiadanego udziału Prezesa Rady Ministrów,*) odbyła się ona z udziałem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiegi i Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego.

 

 

Foto:www.facebook.com/ministerstwo.edukacji

 

 

Podczas Forum OSERegio w Białystok Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podpisał Deklarację współdziałania przeciw cyberprzemocy wobec dzieci” *

 

*)Zamieszczając ten link nie spodziewaliśmy się, ze administrator oficjalnej strony Kuratorium Oświaty w Białymstoku wykasuje tę informacje, która w dniu zamieszczania naszego materiału była dostępna z wyszukiwarki:

Aktualnie (9 października) pod datą 7 października pozostały jedynie takie komunikaty – TUTAJ

 

 

Podpisanie Deklaracji to elementem kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, którą zainicjowało Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z NASK. Jej celem jest nie tylko ochrona dzieci przed cyberprzemocą, ale i podnoszenie poziomu świadomości rodziców w tym obszarze. W ramach kampanii m.in. udostępniane są materiały edukacyjne i poradniki, w których rodzice i opiekunowie znajdą wiele praktycznych informacji o tym jak wspierać dziecko w sieci, identyfikować zagrożenia online i im zapobiegać.

 

Źródło: www.facebook.com/ministerstwo.edukacji

 

 

* Deklarację współdziałania przeciw cyberprzemocy wobec dzieci podpisało 18 sygnatariuszy: Rzecznik Praw Dziecka, przedstawiciele instytucji państwowych, mediów, portali internetowych i operatorów telekomunikacyjnych 1 października w Warszawie.  WIĘCEJ   –   TUTAJ

 

 

 

Także na oficjalnej stronie MEN zamieszczono dziś informację „Forum OSEregio w Białymstoku z udziałem ministra edukacji i ministra cyfryzacji”. Oto jej fragmenty:

 

 

[…] Podczas regionalnego forum OSE (Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej) w Białymstoku szef MEN wspólnie z ministrem cyfryzacji zachęcali szkoły do przystępowania do tego programu. Jego główny cel to – jak mówili – zapewnienie szkołom dostępu do sieci szerokopasmowego internetu po to, by dać im możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa w kwestiach technicznych, ale też treści.

 

Mamy nadzieję, że uda się ten projekt zrealizować do końca przyszłego roku i, tak jak zakładamy, praktycznie wszystkie szkoły, które będą chciały – bo tu jest potrzebna inicjatywa dyrektorów szkół, żeby do OSE wejść i poparcie samorządu – z tego skorzystająpowiedział minister Dariusz Piontkowski.

 

Szef MEN wyraził również nadzieję, że OSE, e-podręczniki i inne działania związane z wprowadzaniem szerokopasmowego internetu do szkół dadzą szanse nauczycielom na korzystanie z nowoczesnych narzędzi. Dodał jednak, że najważniejszy w polskiej szkole wciąż jest człowiek, a nauczycieli nie zastąpi żadna technika.[…]

 

Obaj ministrowie mają też rozsyłać do wszystkich szkół poradnik „Bezpieczny online w szkołach OSE„.

 

Wszystkie informacje Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej znajdują się na stronie www.ose.gov.pl

 

 

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja/

 

 

x          x           x

 

 

Powyższe komunikaty warto uzupełnić o informację ze strony „Orange Polska” o tym, że firma ta prowadzi takie działania już od lat i dzieli się z innymi swoim doświadczeniem.   WIĘCEJ   –    TUTAJZostaw odpowiedź